Reklama

Kolejny film w Kinie konesera – „Imperium światła”

Data:

- Reklama -

We wtorek, 28 marca Cinema Lumiere w Suwałkach w cyklu „Kino konesera” zaprezentuje film Sama Mendesa  – „Imperium światła”. To mocna i przejmująca opowieść o więziach międzyludzkich oraz magii kina osadzona w realiach nadmorskiego miasteczka w Anglii z początku lat 80-tych XX wieku.

Zwracającą uwagę stroną filmu jest gwiazdorska obsada, na czele z laureatką Oscara Olivią Colman (Faworyta, Córka), laureatem BAFT-y Michealem Wardem (Blue Story, Top Boy) oraz zdobywcą Oscara Colinem Firthem (Jak zostać królem, Samotny mężczyzna). Jest to również kolejna produkcja, przy której Sam Mendes współpracuje z nagrodzonym Oscarem autorem zdjęć Rogerem Deakinsem (1917, Skyfall). W „Imperium światła” według scenariusza Sama Mendesa występują również: Tom Brooke, Tanya Moodie, Hannah Onslow, Crystal Clarke, a także Toby Jones. Producentami filmu są Pippa Harris oraz Sam Mendes.

„Imperium światła” opowiada o sile ludzkich związków w czasach burzliwych. Film miał swoją premierę światową na 49. Festiwalu Filmowym w Telluride we wrześniu 2022 roku. Co ciekawe, mimo dobrego przyjęcia przez europejską widownię i krytyków, w USA „Empire of Light” zebrał mieszane recenzje. Krytycy chwalili występy Colman i Warda oraz zdjęcia Rogera Deakinsa, ale krytykowali scenariusz. 
Bohaterką filmu jest Hilary Small, która pracuje jako kierownik dyżurny w kinie „Empire Cinema” w Margate, na północnym wybrzeżu hrabstwa Kent w Anglii. Kobieta zmaga się z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi, mieszka sama, otrzymuje lit na receptę od swojego lekarza pierwszego kontaktu i romansuje. Gdy w kinie pojawia się nowy pracownik – Stephen, który jest czarnoskórym Brytyjczykiem i mieszka z matką Delią, pielęgniarką, Hilary szybko zmienia obiekt swoich fascynacji. Stephena interesuje jednak inna pracownica kina. Wątek miłosny jest tylko jednym z elementów składowych historii.
Film zostanie zaprezentowany w cyklu „Kino konesera” w Cinema Lumiere w Suwałkach, objętym patronatem portalu „Niebywałe Suwałki”.
Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na ten pokaz, wystarczy do 23 marca do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W jakiej kategorii nominację do Oscara zdobył film „Imperium światła”? Z jaką produkcją przegrał?
Bilety wygrywają: Karina Sosnowska i Joanna Jakubanis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Tár”, bez Oscara, ale wciąż warty obejrzenia

Nominowany do Oscara aż w sześciu kategoriach (niestety -...

Dominikanin nakręcił film o nowicjuszach

W dniach 25-26 marca film "Nowicjusz" w reżyserii dominikanina,...

„Wyrwa” wkrótce w Cinema Lumiere

„Wyrwa”, najnowsza produkcja CANAL+ ORIGINAL, którą w "Cinema Lumiere"...

Film o raperce w marcu w Cinema Lumiere

"Zadra" – film muzyczny o młodej raperce, która próbuje...