Reklama

Pod naszym patronatem: 10. Targi Książki i Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”

Data:

- Reklama -

W dniach 21-23 kwietnia 2023 roku Stadion Miejski w Białymstoku wypełni się gwarem tysięcy podlaskich wielbicieli literatury. Prawie 90 wydawców z całej Polski, ponad 20 spotkań autorskich ze znanymi i lubianymi pisarzami i pisarkami – to program 10. Targówh Książki w Białymstoku i Festiwalu Literackiego „Na pograniczu kultur”!

Już po raz dziesiąty białostocka Fundacja Sąsiedzi organizuje Targi Książki w Białymstoku i Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”. Imprezy na stałe wpisały się w kalendarz ważnych wydarzeń naszego regionu i rokrocznie przyciągają kilkanaście tysięcy osób w różnym wieku. Tradycyjnie, piątek poświęcony będzie najmłodszym czytelnikom – w ramach festiwalu przewidziane jest aż 7 spotkań z autorami i autorkami literatury dziecięcej i młodzieżowej: z Renatą Piątkowską, Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem, Piotrem Sochą, Pawłem Beręsewiczem, Yvette Żółtowską-Darską oraz pochodzącą z Białegostoku – Agnieszką Suchowierską. Zorganizowane zostaną również konkursy z książkowymi nagrodami.

W sobotę i niedzielę odbędą się spotkania dla dorosłych. Z okazji jubileuszowej edycji, na targach i festiwalu pojawi się więcej twórców niż w poprzednich latach. Gośćmi będą m.in.: Marcin Meller, Joanna Bator, Artur Andrus, Maria Peszek, Aneta Jadowska, Jędrzej Pasierski, Piotr Zychowicz czy Małgorzata Niezabitowska. Po spotkaniach autorskich czytelnicy będą mieli okazję zdobyć autografy ulubionych twórców oraz zamienić z nimi kilka słów podczas spotkań przy stoiskach wydawnictw. Dorośli czytelnicy również będą mogli wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Przez wszystkie dni na czytelników czekać będzie ponad 90 wydawców z całej Polski. I dorośli, i młodsi zasięgnąć będą mogli porady doświadczonych księgarzy i zaopatrzyć się w książkowe nowości – m.in. literaturę dziecięcą i młodzieżową, naukową, artystyczną, piękną oraz podróżniczą.

Na 10. Targach Książki w Białymstoku po raz pierwszy zagoszczą takie wydawnictwa, jak Nowa Baśń, G3 – wydawnictwo gier planszowych czy Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Nie zabraknie również stoisk z rękodziełem, plakatami muzycznymi, a nawet używanymi książkami i winylami z antykwariatu Pąsowa Sowa.

Więcej informacji poniżej:

Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal literacki „Na pograniczu kultur” w Białymstoku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Relaks, przyroda, książki i rozmowy: Festiwal „Patrząc na Wschód” w Budzie Ruskiej jeszcze przez dwa dni

Latem na Suwalszczyźnie mają miejsce wydarzenia, które na stałe...

Pokazy, spotkania, targi książki i festiwal literacki

Warto zajrzeć do naszego kalendarza, aby zaplanować udział w...

Paśny Buriat i raczkowska Palinocka z nominacjami do tytułów Ambasadora Wschodu

Najwięcej nominacji w tegorocznej edycji konkurs Ambasador Wschodu przyznano...