Reklama

Air Show Odlotowe Suwałki: Spektakularne pokazy akrobacji samolotów i szybowców

Data:

- Reklama -

Air Show Odlotowe Suwałki to niezapomniane wydarzenie, które odbędzie się już za miesiąc na lokalnym lotnisku. W czerwcu mieszkańcy i turyści będą mogli oglądać Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej. W programie znajdą się również pokazy dziennych i nocnych akrobacji w wykonaniu najlepszych pilotów, a nawet pokazy z pirotechniką na statkach powietrznych. Celem tego wydarzenia jest promowanie lotnictwa oraz zacieśnienie współpracy między Aeroklubem Polskim, Aeropartnerem, Suwalską Szkołą Lotniczą i miastem Suwałki.

Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej rozpoczną się 19 czerwca. Podczas tych zawodów najlepsi piloci z całego kraju będą prezentować swoje umiejętności w pokazach indywidualnych i zespołowych.

W ramach Air Show Odlotowe Suwałki odbędzie się także pokaz akrobacyjny Grupy Żelazny. Grupa ta słynie z precyzyjnych i spektakularnych ewolucji na niebie, które z pewnością zachwycą wszystkich widzów.

W programie Air Show Odlotowe Suwałki będzie można również podziwiać pokazy akrobacji helikoptera Bolkow. W trakcie tych pokazów piloci zaprezentują swoje umiejętności, a także zastosują pirotechnikę, która jeszcze bardziej podniesie poziom emocji.

Jednym z najbardziej widowiskowym punktów programu tegorocznej edycji Air Show Odlotowe Suwałki będzie pokaz nocny. Nie wszystkie przepisy lotnicze pozwalają na takie przedsięwzięcia, jednak w Suwałkach udało się spełnić wszystkie wymagania. Pokaz nocny będzie niezwykle spektakularny, zwłaszcza dzięki zastosowaniu pirotechniki i efektów świetlnych.

W trakcie Air Show Odlotowe Suwałki zaprezentuje się również zespół akrobacyjny z Litwy. Lecieć będzie na klasycznym samolocie produkcji rosyjskiej Jak-52.

W ramach wydarzenia wystąpi również Warsaw Safety Fly, który zaprezentuje indywidualne i drużynowe akrobacje. Ich pokazy są niezwykle widowiskowe i pełne emocji. Gratką będzie też MiG-15 i samolot T-6 w barwach z czasów II wojny światowejGrupa Retro Sky (piloci że Słowacji) również wystąpi z pokazem zawierającym elementy pirotechniki i wybuchów.

Aeroklub Polski zakupił niedawno specjalny samolot do holowania szybowców. Samolot waży 400 kg i posiada silnik o mocy prawie 190 koni mechanicznych. W trakcie Air Show Odlotowe Suwałki będzie można podziwiać jego możliwości. Za sterami siądzie Jerzy Makula z Aeroklubu Polskiego.

Prezentacja programu Air Show odbyła się w środę, 24 maja na suwalskim lotnisku. Robert Szadkowski z Suwalskiej Szkoły Lotniczej, zauważył, że organizacja Air Show w Suwałkach przyczyniła się do wzrostu zainteresowania sportem szybowcowym w regionie. W trakcie imprezy, widzowie mieli okazję podziwiać akrobacje lotnicze wykonywane przez doświadczonych pilotów, w tym również szybowników. Dzięki temu, wiele osób mogło zobaczyć na własne oczy, jak fascynującą i ekscytującą dyscypliną jest szybownictwo. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk dziękował z kolei sponsorom i partnerom, dzięki którym wydarzenie może się odbyć. Air Show nie jest tanią imprezą – jej budżet prezydent miasta szacuje na około pół miliona złotych.

To nie koniec atrakcji. W niedzielę, 24 czerwca na lotnisku w Suwałkach odbędzie się koncert dwóch dobrze znanych wykonawców. Wystąpią: Swiernalis i Sarsa. To koncert z okazji Powitania Lata.

W ramach wydarzenia zostanie również przygotowana strefa zabawy dla dzieci. Będą tam czekać liczne atrakcje, takie jak wyzwania modelarskie, zabawy z animatorami i stoiska.

Tego dnia (24 czerwca) na lotnisko będą kursować autobusy komunikacji miejskiej – przejazd ma być darmowy, w przeciwieństwie do parkingu – każdy, kto zechce przyjechać samochodem, musi uiścić opłatę w wysokości 10 zł.

Organizatorzy są przekonani, że Air Show Odlotowe Suwałki to wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnie miłośników lotnictwa z całego kraju – spodziewają się również pilotów – gości.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Trwa głosowanie na Podlaską Markę Konsumentów: Odlotowe Suwałki Air Show w gronie kandydatów

W tę środę, 17 kwietnia rozpoczęło się głosowanie na...

Air Show – Odlotowe Suwałki i koncerty (jeszcze więcej zdjęć)

Widowiskowe akrobacje i pokazy lotnicze w obiektywie Sławomira Potockiego...

Odlotowe Suwałki AIR SHOW 2023 – pokazy wieczorne (foto)

Zanim wybrzmiały ostatnie dźwięki koncertu Sarsy, już maszyny latające...

Odlotowe Suwałki AIR SHOW 2023 – część przedkoncertowa

Początek lata w Suwałkach stoi pod znakiem pokazów lotniczych....