Reklama

Cumulus: Szkolny Budżet Partycypacyjny wejdzie w życie

Data:

- Reklama -

Szkolny Budżet Partycypacyjny, pomysł radnych z klubu „Suwałki Przyszłości”, wejdzie w życie w nowym roku szkolnym. – Regulamin tego budżetu zostanie opracowany na podstawie doświadczeń z Konkursu „Rozwijam swoje pasje” oraz uwzględniając interpelację złożoną przez Pana – napisał w odpowiedzi na pismo Wojciecha Pająka prezydent miasta, Czesław Renkiewicz.

Jak wcześniej informowaliśmy, ideą Szkolnego Budżetu Partycypacyjnego nie będzie przeniesienie rozwiązań z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na grunt placówek oświatowych. Każda szkoła miałaby opracować własny regulamin i wdrożyć jego postanowienia w życie. Szkoły na realizację SBP otrzymają po 5 tys. złotych. Na co zostaną spożytkowane środki – o tym, zdecydują uczniowie.

Prezydent Suwałk, w odpowiedzi na interpelację dotyczącą wprowadzenia programu CUMULUS – szkolnego budżetu partycypacyjnego w Pogodnych Suwałkach, przypomniał, że w suwalskich szkołach istnieje już od 2015 roku program małych projektów szkolnych. Od roku szkolnego 2015/2016 funkcjonuje w ramach Konkursu „Rozwijam swoje pasje”, który umożliwia dofinansowanie projektów interdyscyplinarnych i inicjatyw uczniowskich.

– W ramach tego konkursu udzielano wsparcia finansowego o wartości 5 000,00 zł dla inicjatyw edukacyjnych, sportowych, kulturalnych, naukowych, integracyjnych, dotyczących integracji społecznej, wolontariatu, dziedzictwa regionalnego i kulturowego. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, talentów i zdolności uczniów, wspieranie ich rozwoju, motywowanie do pracy nad talentami, twórcze zagospodarowanie czasu wolnego, stymulowanie aktywności twórczej i kreatywności oraz inspiracja do działalności pozaszkolnej i aktywizowania środowiska lokalnego – dodał prezydent Czesław Renkiewicz, dodając, że w latach 2015-2022 szkoły otrzymały łącznie 275 463,00 zł na realizację 67 małych projektów szkolnych.

Projekty te obejmowały różne dziedziny, takie jak działalność charytatywna, wydarzenia muzyczne, prezentacje talentów uczniów, plenery fotograficzne, imprezy sportowe, warsztaty filmowo-fotograficzne, zajęcia kulinarne, muzyczno-taneczne, rękodzielnicze, plastyczne, historyczne, przyrodnicze, matematyczne, fizyczne, literackie, astronomia, a także tworzenie interaktywnych robotów z klocków. Uczniowie mieli również okazję zbudować balon stratosferyczny, zgłębiać wiedzę o czasach PRL i uczestniczyć w wycieczkach edukacyjnych po Suwałkach i Suwalszczyźnie.

Suwałki Przyszłości: zieleń, demokracja w szkołach i ławki dla karmiących kobiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Miasto dostało pieniądze na otwarcie czwartego żłobka

Suwałki szykują się do utworzenia czwartego żłobka miejskiego, w...

Prezydent Suwałk o koncercie TVP: Nie mogę nikomu zakazać korzystania z terenu miejskiego

Temat odwołanego koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury...

Podlaskie Forum Gospodarcze za nami: Dyskusje o drogach, kolei i lotniskach

W piątek, 11 sierpnia odbyło się ważne spotkanie w...

Wbicie łopaty pod inwestycję drogową jak wiec przedwyborczy?

W Suwałkach, w sobotę, 5 sierpnia odbyła się uroczystość...