Reklama

Nowa hala powstanie przy szkole

Data:

- Reklama -

Przy Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach powstanie nowa hala o powierzchni prawie 1000 m kw. w ramach rządowego programu „Olimpia”. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, złożył wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki w tej sprawie. Miasto otrzymało dotację w wysokości 2 450 000 zł.

Obecnie Zespół Szkół nr 4 liczy 539 uczniów, a zatrudnionych jest tam 73 osób. Infrastruktura sportowa placówki składa się jedynie z małej sali sportowej i boiska asfaltowego.

Dzięki otrzymanej dotacji miasto przystąpi do opracowania dokumentacji technicznej, a następnie, w wyniku ogłoszonego przetargu, rozbiórki istniejącego boiska i budowy nowego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z poliuretanu. Nowe boisko będzie miało wymiary 20 m x 40 m, z lekkim zadaszeniem łukowym o powierzchni do 800 m kw. Konstrukcja będzie samonośna, a wysokość nad polem gry wyniesie 8 m.

Obiekt zostanie wyposażony w instalację elektryczną i oświetlenie wewnętrzne z oprawami LED. Ponadto, zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, a instalacja grzewcza będzie zasilana paliwem gazowym. Obiekt będzie również wyposażony w system wentylacji i klimatyzacji. Zaplecze sanitarno-szatniowe o powierzchni ponad 100 m kw. również zostanie wybudowane.

Dodatkowo, w hali zostanie umieszczona mobilna strzelnica laserowa (wirtualna) z co najmniej 4 stanowiskami strzeleckimi. Zakupione zostanie również niezbędne wyposażenie sportowe do obiektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Projekt społeczny „Happy Book” promuje czytanie wśród dzieci w Suwałkach

Czytanie odgrywa kluczową rolę w rozwoju każdego dziecka, kształtując...

Młodzież z Suwałk uczy jak żyć bez Internetu: Projekt Wi-Fi OFF

Efekty pandemii dotykają nas w różnych aspektach życia społecznego...

Młodzież walczy ze stresem

W obliczu coraz większego obciążenia psychicznego młodzieży, grupa uczennic...

Młodzież z Suwałk realizuje projekt społeczny „Animals Friend”. Kolejne działania za nimi

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach...