Reklama

Duże środki na inwestycję drogową w Strefie Ekonomicznej

Data:

- Reklama -

Przetarg na przebudowę układu drogowego w południowej części Suwałk, dokładnie w strefie przemysłowej, został wreszcie rozstrzygnięty. Inwestycja, możliwa dzięki dotacji z piątej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, zostanie zrealizowana przez firmę Unibep za 42 175 511,80 złotych.

To przedsięwzięcie przyniesie nie tylko poprawę stanu już istniejących ulic, ale także stworzy zupełnie nowe odcinki dróg, otwierając tym samym nowe tereny inwestycyjne.

– Ciągłe starania i dobrze przemyślane przygotowania były kluczem do naszego sukcesu w staraniach o środki z Polskiego Ładu – podkreśla Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, dodając: Posiadamy aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz nowe studium zagospodarowania miasta, które określają dalszy rozwój tej części Suwałk. Będzie to teren pod przemysł.

Miasto zorganizowało szereg spotkań konsultacyjnych z właścicielami firm zlokalizowanych w pobliżu planowanej inwestycji. Efektem tych rozmów są rozwiązania, które – jak twierdzi prezydent Suwałk – zadowalają wszystkich zainteresowanych.

Co dokładnie przewiduje planowane przedsięwzięcie? Cała ulica Wojska Polskiego II, począwszy od ulicy Turkusowej, aż do pętli autobusowej przy skrzyżowaniu z ulicą Wojska Polskiego, będzie przebudowana wraz z sieciami. Powstanie również zupełnie nowa droga, która połączy ulicę Dubowo z Wojska Polskiego. To właśnie ten odcinek, otwierając blisko 60 hektarów nowych terenów inwestycyjnych, może okażać się kluczowy dla rozwoju miasta.

Miasto Suwałki postanowiło podzielić realizację inwestycji na dwie fazy. W pierwszym etapie zostanie wybudowana droga, łącząca ulicę Wojska Polskiego z ulicą Dubowo. Na to zadania są przygotowane dokumenty oraz wykupione grunty. W formule zaprojektuj i wybuduj będzie zrealizowany pozostały odcinek. Projekt powinien zostać zakończony w drugiej połowie 2024 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory do Parlamentu Europejskiego: Były premier wspiera Adama Andruszkiewicza z PiS

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, które...

Zmiany w Strefie Ekonomicznej

Nowym prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach został...

Przebudowa dróg „przemysłowych” zgodnie z planem

Warta ponad 42 miliony złotych inwestycja obejmuje modernizację istniejących...

Rządzący spisali nas na straty? Prezydent Suwałk i przedsiębiorcy apelują o równe traktowanie (podpisz petycję)

Straszenie Przesmykiem Suwalskim wpłynęło negatywnie na wiele gałęzi biznesu...