Reklama

Justyna Rekść-Raubo wystąpi w Wigrach

Data:

- Reklama -

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert, który odbędzie się w dniu 23 czerwca 2023 roku (piątek) o godzinie 21:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigry. Tego wieczoru będzie miała miejsce MUZYCZNA NOC ŚWIĘTOJAŃSKA, a główną artystką wieczoru jest Justyna Rekść-Raubo.

Koncert został przygotowany specjalnie na wigilię Świętego Jana i będzie to wyjątkowa okazja do odkrycia niezwykłego instrumentarium sprzed wieków. Usłyszymy brzmienie instrumentów smyczkowych, które dominowały przed upowszechnieniem skrzypiec, wiolonczeli i kontrabasów. Będzie to nocny recital na dziedzińcu wigierskiej świątyni, która stworzy wyjątkową atmosferę muzycznego odkrywania kompozycji autorstwa mistrzów o imieniu Jan oraz zabytków muzycznych takich jak np. Hymnu do św. Jana. W programie wieczoru usłyszymy więc kompozycje takich mistrzów jak: John Dowland, Johannes Schenck i Jan Sebastian Bach.

Podczas koncertu Justyna Rekść-Raubo, wiolonczelistka i gambistka, przedstawi nam utwory europejskich twórców oraz improwizacje na ich temat. Justyna Rekść-Raubo jest cenioną artystką związaną na co dzień z Warszawską Operą Kameralną. Mieszkańcy Suwalszczyzny pamiętają, że przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora „Letniej Filharmonii AUKSO” nad Wigrami. Podczas koncertu zaprezentuje ona nie tylko współczesną wiolonczelę, ale także kopie rzadko spotykanych instrumentów z epoki, takich jak sopranowa i basowa viola da gamba, fidel i colascione.

Justyna Rekść-Raubo to laureatka II nagrody i wyróżnienia na II Warszawskim Konkursie Wiolonczelowym z 1989 roku. Jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina oraz Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie uczyła się gry na wiolonczeli oraz violi da gamba i violone.

Artystka jest także stypendystką Fundacji im. S. Batorego, a swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych kursów i zajęć mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych artystów i pedagogów (Kazimierz Michalik, Władysław Kłosiewicz, Miloš Sadlo, Marie Leonhardt, Tobias Kühne, Jaap ter Linden, Marc Caudle, Petr Wagner, Bruno Cocset oraz Paolo Pandoflo). Obecnie Justyna Rekść-Raubo wykłada grę na violi da gamba na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Współpracuje z różnymi zespołami muzycznymi, takimi jak „Musicae Antiquae Collegium Varsoviense” w Warszawskiej Operze Kameralnej czy zespołami prowadzonymi przez Agatę Sapiechę, Aureliusza Golińskiego i innych.

Muzyczna Noc Świętojańska w Wigrach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu

Bogata w wydarzenia majówka za nami, a przed nami...

Majówka w Wigierskim Parku Narodowym

Przed nami długo oczekiwany majowy weekend, a co za...

W tym tygodniu: Młody jazz, blues i inne atrakcje

Instytucje, ośrodki i domy kultury z Suwałk, Sejn, Wigier,...

Tak brzmią organy w Wigrach (posłuchaj)

W dniach 18-19 listopada 2023 roku w Kościele pw....