Reklama

Przystanki niedoświetlone jesienią i zimą. Radny interpeluje

Data:

- Reklama -

Podświetlenie przystanków autobusowych jesienią i zimą może znacząco poprawić bezpieczeństwo i komfort osób korzystających z transportu miejskiego – tak uważa radny Marek Zborowski-Weychman z klubu „Łączą nas Suwałki”, który zwrócił uwagę na niedostateczne oświetlenie przystanków, zauważalne szczególnie wraz z nadejściem jesieni i zimy. Wystosował w tej sprawie interpelację.

– Warto zastanowić się nad zastosowaniem delikatnego, nie pobierającego dużo energii, podświetlenia ledowego tam, gdzie jest źródło energii, oraz świateł solarnych tam, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na bezpieczniejsze oczekiwanie na autobus oraz na odczytanie rozkładu jazdy – argumentuje radny.

Podświetlenie przystanków autobusowych ma szereg korzyści dla mieszkańców miasta. Po pierwsze, poprawia widoczność i bezpieczeństwo oczekujących na autobus. Po drugie, ułatwia odczytanie rozkładu jazdy, co przyczynia się do zwiększenia wygody podróży. Po trzecie, może wpływać na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa pasażerów korzystających z transportu miejskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...

Benefis Marka Zborowskiego-Weychmana w Suwalskim Ośrodku Kultury – dużo zdjęć

Parafrazując kwestię wiadomego gospodarza domu z kultowego serialu można...

Pokazy, spotkania, targi książki i festiwal literacki

Warto zajrzeć do naszego kalendarza, aby zaplanować udział w...