Reklama

Hotel Loft 1898 w Suwałkach ma cztery gwiazdki

Data:

- Reklama -

Hotel Loft 1898 w Suwałkach jest pierwszym tak prestiżowym obiektem w tym mieście. Dzięki zmianie kategoryzacji, hotel otwarty w 2015 roku, właśnie zdobył swoją czwartą gwiazdkę.

Historia zmiany kategoryzacji

Do tej pory Hotel Loft 1898 był trzygwiazdkowym obiektem, jednak aspiracje właścicieli i dyrekcji obiektu były znacznie wyższe. Głosy dotyczące podwyższenia standardu słychać było również ze strony gości. Starania o zmianę kategoryzacji trwały dwa lata – wymagało to od pracowników i zarządzających hotelem niemałego zaangażowania, ale także działań w zakresie modernizacji hotelu – jak twierdzi Izabela Mróz, dyrektor Loftu 1898 – niewielkich.

W końcu, po złożeniu wniosku do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, inicjatorzy otrzymali decyzję o powołaniu komisji, która miała ocenić hotel pod kątem spełnienia wymagań dla hoteli czterogwiazdkowych. Komisja składała się z przedstawicieli sanepidu, straży pożarnej, inspektoratu budowlanego oraz reprezentantów dwóch hoteli czterogwiazdkowych.

Wymagania dla hoteli czterogwiazdkowych

Aby otrzymać czwartą gwiazdkę, hotel musiał spełnić długą listę wymagań, które dotyczyły zarówno warunków technicznych, jak i standardu obsługi. Wiele z tych wymagań dotyczyło aspektów, które nie są zauważalne dla gości hotelowych na pierwszy rzut oka. Wystarczy wspomnieć chociażby o nowym elektronicznym systemie obsługi rezerwacji. Dodatkowymi udogodnieniami są całodobowa usługa bagażowa oraz monitorowany i strzeżony parking. W hotelu znajduje się apartament, stworzony na bazie trzech pokoi, zajmujący powierzchnię około 90 m kw.

  • Usługi gastronomiczne: W hotelu działa restauracja „Tatarak”, która serwuje dania przygotowane wyłącznie z produktów pochodzących z lokalnych gospodarstw ekologicznych. Szef kuchni, Bogdan Mróz wszystko przygotowuje w swojej kuchni, piecze chleby na prawdziwym zakwasie (również na sprzedaż), przygotowuje kiszonki i wędzi mięso. Hotelowa restauracja wzbogaciła się o kącik ekologiczny, rozbudowaną ofertę śniadaniową, nową kartę win i drinków. Dwa razy do roku „Tatarak” organizuje kolacje degustacyjne w oparciu o autorskie menu szefa kuchni. Bogdan Mróz dodaje, że kolejne menu jest w trakcie tworzenia, jednym z dań mają być lody grzybowe z dodatkami.
  • Sprzątanie: Każdy pokój jest codziennie sprzątany, a pościel i ręczniki wymieniane.
  • Dodatkowe usługi: Hotel oferuje swoim gościom usługi spa, masażystę oraz różne zabiegi zdrowotne. Dodatkowo, hotel prowadzi również usługi organizacji imprez grupowych, wesel oraz konferencji.

Znaczenie czwartej gwiazdki

Otrzymanie czwartej gwiazdki przez Hotel Loft 1898 ma ogromne znaczenie zarówno dla samego hotelu, jak i dla miasta. Jest to pierwszy taki hotel w Suwałkach, co na pewno przyciągnie nad Czarną Hańczę więcej turystów szukających komfortowego zakwaterowania. Gratulacje w imieniu prezydenta Czesława Renkiewicz złożył w poniedziałek, 3 lipca podczas spotkania z dziennikarzami Kamil Sznel, szef wydziału promocji Urzędu Miejskiego. Dyrektor hotelu, Izabeli Mróz wręczył podarunek – dąb do posadzenia na terenie przylegającym do Loftu.

Czwarta gwiazdka oznacza również, że standard usług oferowanych przez hotel jest na najwyższym poziomie. Goście mogą teraz liczyć na komfortowe pokoje, profesjonalną obsługę oraz szeroki wachlarz dodatkowych usług, które sprawią, że ich pobyt w Hotelu Loft 1898 może okazać się niezapomnianym doświadczeniem.

Hotel Loft 1898 oferuje 75 pokoi (również pokoje łączone). W obiekcie pracuje 47 osób (licząc też pracowników sezonowych – 80 osób). Jak mówi Izabela Mróz, dyrektor obiektu – wraz ze zmianą kategoryzacji nie wrosły ceny. – Podwyżki były wcześniej. Teraz trzeba bronić się standardem i jakością usług – dodaje.

Hotel Loft 1898 znajduje się na terenie dawnego kompleksu koszarów carskich, których budowa rozpoczęła się w 1898 roku. Do pierwszej wojny światowej koszary były użytkowane przez pododdziały armii rosyjskiej. W latach 1915-1919 zostały zajęte przez oddziały niemieckie. Po odzyskaniu niepodległości w koszarach zakwaterował się 2. Pułk Ułanów Grochowskich im. gen. Józefa Dwernickiego, a w okresie międzywojennym Suwałki stały się jednym z większych garnizonów. Zespół koszarowy przy ulicy Pułaskiego po 1945 roku zdecydowano się przeznaczyć na potrzeby Ludowego Wojska Polskiego. Jednostka wojskowa użytkowała go aż do marca 1990 roku.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

15 lat Stowarzyszenia „Nad Czarną Hańczą”: Jubileusz z Krzysztofem Daukszewiczem

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych "Nad Czarną Hańczą" właśnie obchodził swoje...

Piknik Charytatywny na rzecz Moniki Halickiej

Już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca pod Wiatą Hotelu...