Reklama

Przyszłość Polski według „Razem”

Data:

- Reklama -

Na konferencji prasowej w Suwałkach, która odbyła się w niedzielę, 23 lipca, przedstawiciele Lewicy „Razem” zaprezentowali kluczowe propozycje programowe partii. Głos zabrali: Magdalena Biejat i Marcin Birgiel. Adrian Zandberg nad Czarną Hańczę nie dotarł.

„Razem” od wielu miesięcy podróżuje po Polsce, ostatnio po Warmii i Mazurach. Magdalena Biejat miała okazję spotkać się z wieloma Polakami na targach, rynkach oraz ulicach różnych miast i miasteczek. Jej spotkania z mieszkańcami pozwoliły na poznanie ich potrzeb i oczekiwań, które „Razem” zamierza zaspokoić.

Magdalena Biejat podkreśliła w Suwałkach, że jednym z głównych priorytetów partii „Razem” są prawa kobiet. Partia zamierza walczyć również o godne warunki zatrudnienia, podnosząc wynagrodzenia dla pracowników budżetowych o 20%. Innym postulatem jest skrócenie tygodniowego czasu pracy do 35 godzin.

„Razem” pragnie budować bezpieczną Polskę, w której każda kobieta może czuć się pewnie, bez względu na wiek. Wsparcie dla seniorów, rozwiązanie problemów związanych z niskimi emeryturami czy zapewnienie tanich leków za 5 złotych to tylko niektóre z propozycji, które mają na celu poprawę jakości życia Polaków.

Mówi Magdalena Biejat, posłanka Lewicy:

Marcin Birgiel, suwalczanin, podkreślił z kolei, że obecna sytuacja w publicznym transporcie jest daleka od ideału. – Przyzwoite połączenia z Suwałk do Białegostoku praktycznie nie istnieją – skomentował Birgiel. „Razem” chce dążyć do poprawy tej sytuacji.

Mówi Marcin Birgiel:

Program „Razem” – wybrane zagadnienia

„Razem” stoi po stronie pracowników, dążąc do poprawy warunków zatrudnienia oraz podnoszenia płac. Państwo zdaniem tej partii powinno być rzetelnym i uczciwym pracodawcą, zapewniając godne wynagrodzenia dla wszystkich grup zawodowych, od nauczycieli, przez pielęgniarki, aż po strażaków i urzędników.

„Razem” postuluje skrócenie tygodnia pracy z 40 do 35 godzin przy zachowaniu normalnego wynagrodzenia. Czas jest najcenniejszym zasobem, który powinien być szanowany. Państwo powinno zapewnić wszystkim czas dla swoich rodzin, czas na działalność społeczną i odpoczynek.

„Razem” chce ułatwić powstawanie związków zawodowych i zakończyć represje wobec osób, które chcą walczyć o lepsze warunki pracy i płacy.

Małżeństwa dla wszystkich to inny z postulatów partii. „Razem” wierzy, że miłość nie wyklucza, a wszystkie rodziny są równe. Każda para powinna mieć prawo do zawarcia związku małżeńskiego i wychowania dzieci. Partia chce zakończyć systemową dyskryminację osób LGBT i przyzwolenie na przemoc.

Zdaniem „Razem” pacjenci zasługują na poczucie bezpieczeństwa, profesjonalizm i szacunek. „Razem” chce zapewnić to wszystko, zwiększając wydatki na ochronę zdrowia do co najmniej 8% PKB.

Fot. Niebywałe Suwałki – Marcin Tylenda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Marcin Birgiel kandydatem Lewicy Razem do PE w okręgu nr 3

We wtorek, 9 kwietnia Partia Razem ogłosiła w Białymstoku...

Ciepłe posiłki zamiast lekcji religii? Marcin Birgiel z Partii Razem chce rewolucji w Sejmiku

Marcin Birgiel (jedynka z Suwałk w wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego)...

Marcin Birgiel o sytuacji pracowników budżetówki

Sobotni protest pracowników budżetówki, który miał miejsce w Warszawie...

Kandydat Partii Razem o zbyt małej liczbie żłobków w regionie

Marcin Birgiel (jedynka z Suwałk w wyborach do Sejmiku...