Reklama

Suwałki inwestują w oświetlenie

Data:

- Reklama -

Blisko 13 mln zł podlaskie samorządy będą mogły przeznaczyć m.in. na inwestycje pozwalające wymienić przestarzałe oświetlenie uliczne. Projekty obejmują również montaż systemu zarządzania oświetleniem, który np. reguluje jego włączanie oraz wymianę oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego obiektów użyteczności publicznej. Wsparcie projektów, które przynoszą obietnice znacznej poprawy efektywności energetycznej i redukcji emisji CO2, otrzymało 13 podmiotów – m.in. z Suwałk.

Poprawa efektywności energetycznej jest kluczowym celem inwestycji w Suwałkach. W Urzędzie Miejskim, I Liceum Ogólnokształcącym oraz Szkole Podstawowej nr 11 planowane jest zastąpienie starych opraw oświetleniowych nowymi, bardziej energooszczędnymi. Wartość tego projektu to 1 674 650,14 zł, z czego 1 423 452,61 zł stanowi dofinansowanie.

Dzięki tym zmianom, oczekuje się redukcji emisji CO2 o 52,18%. To ogromny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju miasta i ochrony środowiska.

Innym projektem, jaki otrzymał wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego, jest modernizacja oświetlenia w budynku Suwalskiego Ośrodka Kultury. Projekt, o wartości 652 633,06 zł, uzyskał dofinansowanie w wysokości 451 006,58 zł. Przewidywana redukcja emisji CO2 wynosi 43,85%.

Planowane inwestycje w Suwałkach to ważny krok na drodze do zrównoważonego rozwoju. Wymiana oświetlenia, zarówno na ulicach, jak i w budynkach użyteczności publicznej, przyczyni się do znacznej redukcji emisji CO2 i poprawy efektywności energetycznej. Inwestycje przyniosą korzyści nie tylko gospodarcze, ale także ekologiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Marzenia o (r)ewolucji kulturalnej

W Suwałkach odbyło się spotkanie poświęcone kulturze, które nie...

SOK wyróżniony przez marszałka

W sobotę, 2 grudnia nagrodzono tych, którzy nieustannie pracują...

Nastrojowo, przebojowo, energetycznie – Varius Manx i Kasia Stankiewicz wystąpili w SOK-u

Listopad w SOK-u stoi pod znakiem świetnych koncertów, czego...