Reklama

Ekologiczne ogrzewanie w ponad 400 domach

Data:

- Reklama -

W miniony piątek, 18 sierpnia, prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz podpisał szereg nowych umów w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji, działającego na terenie Miasta Suwałki. Jest to już ósma odsłona programu, którego realizacja przyczyniła się do wymiany przestarzałych, niesprawnych pieców w 441 domach na bardziej ekologiczne i efektywne urządzenia. Całkowity koszt projektu to blisko 1,6 miliona złotych.

Spośród zgłoszeń zakwalifikowanych do dofinansowania zostało łącznie 18 projektów, na które udzielono dotacji w wysokości łącznej 72 000 złotych. Przedsięwzięcia te obejmują: 12 przypadków podłączenia nieruchomości do sieci gazowej (dofinansowanie w wysokości 45 000 złotych); 6 wymian kotłów na nowe, ekologiczne modele lub instalację pomp ciepła (wsparcie w wysokości 27 000 złotych).

Poprzednia faza naboru zakończyła się zakwalifikowaniem do wsparcia 33 wniosków, gdzie dofinansowanie wyniosło ogółem 120 000 złotych: pomoc przyznano 25 projektom polegających na podłączeniu nieruchomości do sieci gazowej (dofinansowanie w wysokości 93 000 złotych); 8 przypadków wymiany starych kotłów na nowe, ekologiczne modele lub instalacje pomp ciepła (wsparcie w wysokości 27 000 złotych).

O dotację mogły ubiegać się osoby fizyczne oraz wspólnoty mieszkaniowe będące właścicielami lub współwłaścicielami budynków jedno- i wielorodzinnych zlokalizowanych na terenie miasta Suwałki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Ogrzewanie z głową

Koszty ogrzewania to w tym sezonie jeden z głównych...

Eksperci ostrzegają przed ubóstwem energetycznym. Suwalczanie chcą wymieniać piece

- Pogłębiający się kryzys w branży energetycznej nie spowodował...

Wzrosną dotacje na wymianę pieców

Już od 15 lutego będzie można składać wnioski  o...

Wymień piec, okna i drzwi – z rządową dotacją

Dzięki środkom z programu "Czyste Powietrze" również suwalczanie będą...