Reklama

Wybory 2023: Cezary Cieślukowski, Stefan Krajewski, Tadeusz Chołko, Adam Ołowniuk – twarze Trzeciej Drogi

Data:

- Reklama -

Wielkimi krokami zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu, które odbędą się w październiku 2023 roku. Wśród kandydatów na listach Trzeciej Drogi znajdują się zarówno rozpoznawalne postaci polityczne, jak i świeże twarze. Wystartują m.in. znani na Suwalszczyźnie: Cezary Cieślukowski, Szymon Hołownia, Stefan Krajewski, Tadeusz Chołko i Adam Ołowniuk.

Trzecia Droga, koalicja skupiająca Polskę 2050 Szymona Hołowni oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, przedstawiła w środę, 23 sierpnia w Suwałkach wybranych kandydatów do Sejmu i Senatu. – Jednym z najważniejszych celów Trzeciej Drogi jest zdobycie co najmniej dwóch miejsc w Sejmie i jednego w Senacie – przekonywali podczas dzisiejszego spotkania kandydaci.

Nie jesteśmy spadochroniarzami, wygramy, bo tu nas znają

Jednym z kandydatów do Senatu jest Cezary Cieślukowski, startujący w okręgu Suwałki. Cieślukowski jest znanym działaczem społecznym i politycznym, związanym obecnie z Polskim Stronnictwem Ludowym. To były wojewoda suwalski, wieloletni radny Sejmiku województwa podlaskiego, prowadzi Lokalną Grupę Rybacką „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” i Stowarzyszenie „Euroregion Niemen”. W polu jego politycznych zainteresowań znajduje się „bezpieczeństwo granic i Polaków – żywnościowe, energetyczne i edukacyjne”. – Polska wymaga w tych obszarach reformy – podkreślił podczas konferencji C. Cieślukowski, dodając: Nie jesteśmy spadochroniarzami, nie będziemy was oszukiwać.

Szymon Hołownia, lider Polski 2050, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych kandydatów do Sejmu z Trzeciej Drogi. Startując z pierwszego miejsca w okręgu Białystok, Hołownia ma na swoim koncie sukcesy zarówno jako dziennikarz, jak i polityk. Jego kandydatura jest częścią strategii Trzeciej Drogi, mającej na celu zdobycie jak największej liczby mandatów w nadchodzących wyborach.

„Dwójką” na liście Trzeciej Drogi jest Stefan Krajewski z PSL, również startujący w okręgu Białystok. Krajewski ma duże doświadczenie polityczne.

Wspólnie startujemy w wyborach. Wystawiamy silną listę do Sejmu – chcemy mówić o tym, co powinno nas łączyć, a nie dzielić. Chcemy myśleć o przyszłości, a nie szukać haków. Wspieramy wszystkich kandydatów demokratycznej opozycji – przekonywał Stefan Krajewski podczas akcji zbierania podpisów.

Tadeusz Chołko, wieloletni wójt gminy Suwałki, były komendant Straży w Suwałkach, trzykrotnie wybrany do rady miejskiej, jeśli zostanie wybrany do Sejmu, chciałby skupić się na problemach rolnictwa. Startuje w okręgu Suwałki.

Ze środowiska suwalskiego wywodzi się także Adam Ołowniuk, radny miejski, społecznik, trener, nauczyciel. – Obecny rząd nie interesuje się mieszkańcami, również osobami niepełnosprawnymi – uważa A. Ołowniuk.

Gwarancje Trzeciej Drogi

Trzecia Droga, w ramach swojej kampanii wyborczej, zobowiązała się do realizacji szeregu gwarancji. Te obejmują m.in. wprowadzenie prostej i sprawiedliwej polityki podatkowej, zwiększenie inwestycji w edukację, poprawę dostępu do opieki zdrowotnej, promowanie zielonej energii, a także wprowadzenie ustawy o asystencji osobistej.

Zdaniem kandydatów Trzecia Droga stanowi alternatywę dla obecnej sceny politycznej, stawiając na dialog, współpracę i merytoryczne podejście do najważniejszych problemów obywateli. Czy uda jej się przekonać wyborców i odnieść sukces w wyborach 2023? Czas pokaże.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Jacek Niedźwiedzki z najlepszym wynikiem w Suwałkach (infografika)

Jak głosowali mieszkańcy województwa i Suwałk? Kto otrzymał najwięcej...

Cezary Cieślukowski: Jeszcze przed zakończeniem kampanii wyborczej zaczynają się spełniać moje obietnice

W piątek, 13 października, przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury odbyła...

Szymon Hołownia w Suwałkach: Zakończymy wojnę polsko-polską. Zmiana jest możliwa

W czwartek, 5 października w Suwałkach odbył się briefing...

Wydział medyczny w PUZ, akademiki za złotówkę: Cezary Cieślukowski o pomysłach dla młodych

Dzisiejsza konferencja prasowa, która odbyła się z udziałem Cezarego...