Reklama

Kiedy tężnia?

Data:

- Reklama -

W kwietniu informowaliśmy o tym, że Suwałki zyskają kolejną inwestycję, która uatrakcyjni przestrzeń wypoczynkową na bulwarach nad Czarną Hańczą. Jest nią tężnia solankowa, projekt wybrany przez mieszkańców w głosowaniu do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Temat jej powstania pojawił się na sesji Rady Miejskiej.

Pomysł powstania tężni solankowej zdobył serca mieszkańców Suwałk i zajął I miejsce w kategorii dużych projektów, uzyskując 1893 głosy. Przetarg na realizację tego projektu został rozstrzygnięty wiele miesięcy temu, a inwestycja została powierzona firmie „Kryształowy Świat” z Libiąża. Oferent wycenił prace na kwotę 566 999,25 zł.

Projekt tężni solankowej zakłada opracowanie kompletnej dokumentacji oraz budowę tężni wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Minitężnia solankowa, która powstanie na suwalskich bulwarach, będzie nie tylko atrakcyjnym punktem rekreacyjnym, ale również przyciągnie osoby poszukujące relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Planowana tężnia będzie miała kształt prostokąta o wymiarach 10×20 metrów, a jej ściany zostaną obłożone tarniną o imponującej wysokości wynoszącej minimum 3 metry, co doda uroku i oryginalności tej konstrukcji. Całkowita wysokość tężni wyniesie około 3,5 metra, co pozwoli na swobodne korzystanie z jej właściwości zdrowotnych.

Podczas dzisiejszej (27 września) sesji pojawiły się pewne pytania dotyczące terminów i procedur związanych z budową obiektu. Radny Karol Korneluk zapytał, kiedy tężnia powstanie. Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz w odpowiedzi wyraził wątpliwości, czy warto rozpoczynać jej budowę przed nadejściem zimy. Rozpatrywanie zezwoleń przez wojewódzkiego konserwatora zabytków „trwa tygodniami” – jak dodał prezydent – stąd i wydłużająca się procedura inwestycyjna. Nadal nie udało się uzyskać wszystkich niezbędnych pozwoleń związanych z rozpoczęciem prac.

Odpowiedź na pytanie, kiedy dokładnie rozpocznie się budowa tężni solankowej na suwalskich bulwarach, pozostaje na razie otwarta.

Wykonawca tężni wybrany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki zrealizują zielone inwestycje za prawie 1 mln euro

Miasto Suwałki oraz suwalskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (PWiK)...

Po koncercie TVP – wydeptana trawa i ukruszone krawężniki

Po koncercie "Razem dla bezpiecznych granic" transmitowanym przez TVP,...

Olbrzymia scena na bulwarach i koncert „Razem dla bezpiecznych granic”. W tle afera wizowa

W niedzielę, 17 września, na bulwarach nad Czarną Hańczą...

Prezydent Suwałk o koncercie TVP: Nie mogę nikomu zakazać korzystania z terenu miejskiego

Temat odwołanego koncertu z okazji 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury...