Reklama

Kiedy tężnia?

Data:

- Reklama -

W kwietniu informowaliśmy o tym, że Suwałki zyskają kolejną inwestycję, która uatrakcyjni przestrzeń wypoczynkową na bulwarach nad Czarną Hańczą. Jest nią tężnia solankowa, projekt wybrany przez mieszkańców w głosowaniu do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Temat jej powstania pojawił się na sesji Rady Miejskiej.

Pomysł powstania tężni solankowej zdobył serca mieszkańców Suwałk i zajął I miejsce w kategorii dużych projektów, uzyskując 1893 głosy. Przetarg na realizację tego projektu został rozstrzygnięty wiele miesięcy temu, a inwestycja została powierzona firmie „Kryształowy Świat” z Libiąża. Oferent wycenił prace na kwotę 566 999,25 zł.

Projekt tężni solankowej zakłada opracowanie kompletnej dokumentacji oraz budowę tężni wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Minitężnia solankowa, która powstanie na suwalskich bulwarach, będzie nie tylko atrakcyjnym punktem rekreacyjnym, ale również przyciągnie osoby poszukujące relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Planowana tężnia będzie miała kształt prostokąta o wymiarach 10×20 metrów, a jej ściany zostaną obłożone tarniną o imponującej wysokości wynoszącej minimum 3 metry, co doda uroku i oryginalności tej konstrukcji. Całkowita wysokość tężni wyniesie około 3,5 metra, co pozwoli na swobodne korzystanie z jej właściwości zdrowotnych.

Podczas dzisiejszej (27 września) sesji pojawiły się pewne pytania dotyczące terminów i procedur związanych z budową obiektu. Radny Karol Korneluk zapytał, kiedy tężnia powstanie. Prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz w odpowiedzi wyraził wątpliwości, czy warto rozpoczynać jej budowę przed nadejściem zimy. Rozpatrywanie zezwoleń przez wojewódzkiego konserwatora zabytków „trwa tygodniami” – jak dodał prezydent – stąd i wydłużająca się procedura inwestycyjna. Nadal nie udało się uzyskać wszystkich niezbędnych pozwoleń związanych z rozpoczęciem prac.

Odpowiedź na pytanie, kiedy dokładnie rozpocznie się budowa tężni solankowej na suwalskich bulwarach, pozostaje na razie otwarta.

Wykonawca tężni wybrany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Tężnia będzie monitorowana

Obecnie prowadzona jest analiza techniczna instalacji monitoringu tężni solankowej....

Tężnia nie zostanie rozbudowana. Kosztowała ponad pół miliona złotych

Już od momentu montażu tężni solankowej na bulwarach nad...

Trwa montaż tężni solankowej na suwalskich bulwarach

Ta inwestycja, wybrana w głosowaniu na Suwalski Budżet Obywatelski...

Dziewięć firm zainteresowanych parkiem sensorycznym

Projekt, który został zainaugurowany w marcu tego roku, zakłada...