Reklama

Turniej ENEA Polish U19 Open 2023 w Gnieźnie: Sukces Suwalskiego Klubu Badmintona

Data:

- Reklama -

W dniach 7-9 września 2023 roku odbyła się kolejna edycja międzynarodowego turnieju ENEA Polish U19 Open 2023 presented by VICTOR w Gnieźnie. Impreza ta przyciągnęła młodych i utalentowanych zawodników z różnych zakątków kraju, w tym również reprezentację Suwalskiego Klubu Badmintona.

W składzie ekipy Suwalskiego Klubu Badmintona znaleźli się: Aleksandra Wilczewska, Aleksandra Wasilewska, Viktoriya Pletsiukhova, Veranika Stankevich, Oliwia Niedźwiedzka, Jan Szeszko oraz Dawid Ołów.

Jednym z najjaśniejszych punktów występu Suwalskiego Klubu Badmintona była gra podwójna dziewcząt, w której wystąpiła para Viktoriya Pletsiukhova i Veranika Stankevich. Zawodniczki doszły aż do finału turnieju. W drodze do finału Vika i Nika pokonywały rywali w zaciętych trzysetowych pojedynkach, nie pozostawiając złudzeń co do swojego potencjału.

Niestety, w finale musiały uznać wyższość polskiej pary, Kingi Stokfisz i Julii Stankiewicz, które także zaprezentowały się na wysokim poziomie. Viktoriya Pletsiukhova i Veranika Stankevich zdobyły srebrny medal.

Droga do finału była pełna wyzwań, a nasze zawodniczki pokonały między innymi obecne Mistrzynie Polski Juniorów – Annę Czuchrę i Joannę Podedworny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Inauguracja Lotto Ekstraligi Badmintona

Za nami udana inauguracja Lotto Ekstraligi Badmintona dla SKB...

Sportowcy ze wsparciem

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, podjął decyzję o przyznaniu stypendiów...

Sukces Suwalskiego Klubu Badmintona na 59. Indywidualnych Mistrzostwach Polski Elity w Józefosławiu

W klubie LAVO, położonym w podwarszawskim Józefosławiu, zakończyły się...

Przed badmintonistami sprawdzian formy

W podwarszawskim Józefosławiu rozpocznie się najważniejszy turniej indywidualny w...