Reklama

Wystawa Ewy Miazek inauguruje 10-lecie Suwalskiego Ośrodka Kultury

Data:

- Reklama -

Ewa Miazek prezentuje w Suwałkach swoją najnowszą kolekcję prac pod tytułem „Kult i Tumult”. Ta wyjątkowa wystawa, która ma miejsce w Galerii Chłodna 20, jest pierwszym z serii wydarzeń zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Miazek to doświadczona artystka, która mieszka i pracuje, dzieląc swój czas między Warszawą a Wiżajnami. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie zdobyła dyplom w pracowni profesora Stefana Gierowskiego. Następnie ukończyła podyplomowe studia scenograficzne u profesora Józefa Szajny. Jej prace były wystawiane w wielu krajach, w tym w Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Ukrainie, Szwajcarii, Meksyku, Mongolii, Mołdawii i na Litwie.

Ewa Miazek mówi: "Staram się pokazać zdarzenia i zjawiska, które dotyczą sytuacji związanych z naszym działaniem i myśleniem o budowaniu symboli wszelkiego Kultu i wiary. Są to świątynie, meble kultu, totemy, wizerunki przewodników wiary, kapłanów."

Wystawa „Kult i Tumult” prezentuje nową serię prac Miazek, które są wyrazem jej unikalnej interpretacji zagadnień związanych z kultem i wiarą. Artystka zwraca uwagę na różne elementy i symbole religijne, takie jak świątynie, meble kultu, totemy i wizerunki przewodników wiary. Jej obrazy przedstawiają również sceny z zamieszek, manifestacji i procesji, które wyrażają gwałtowną niezgodę wobec wyblakłych autorytetów.

Patrycja Trzeciecka, nowo mianowana kuratorka Galerii Chłodna 20, będzie odpowiedzialna za nadzór nad wystawami. Jej determinacja doprowadziła do wydania katalogu z pracami Miazek, towarzyszącego wystawie.

Patrycja Trzeciecka mówi: "Każdy z nas będzie postrzegał tę wystawę na swój sposób. Nie zdradzę, co Ewa namalowała, każdy to może zobaczyć i zinterpretować na swój sposób"

Jak dodaje kuratorka, w przypadku tej ekspozycji wystawa prac wielkoformatowych nie była problematyczna w przygotowaniu. Autorka przyniosła dwie torby, w które zapakowała prace na tkaninach.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nie tylko dla seniorów

W tym tygodniu Suwalski Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna...

Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2023: Suwalczanka w finale

Maja Krzyżewska, młoda utalentowana wokalistka z Suwałk, podopieczna Emila...

W tym tygodniu – spotkania, koncerty, wystawy

Jakie wydarzenia czekają nas w tym tygodniu? Sprawdźmy, co...

Artystyczne świętowanie dziesięciolecia SOK-u. Widzowie obejrzeli operetkę „W krainie czardasza”

Wiele wydarzeń, sukcesów, rozmaitych działań dających satysfakcję i organizatorom,...