Reklama

Wygraj bilety na film „Sobowtór” w reż. Jana Holoubka

Data:

- Reklama -

Od 29 września w Cinema Lumiere w Suwałkach będzie można obejrzeć film „Sobowtór”. To produkcja, która zabierze widzów w podróż przez czas i przestrzeń, przenosząc ich do lat 70-tych i 80-tych. Akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. W filmie główne role odgrywają Jakub Gierszał i Tomasz Schuchardt, a ich postacie – Hans i Janek – staną przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami, tajemnicami przeszłości i namiętnościami, co stawia pod znakiem zapytania ich tożsamość.

Historia Hansa i Janka to opowieść o dwóch mężczyznach, których życie wydaje się być zupełnie niepowiązane. Hans mieszka w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Janek, z kolei, mieszka z rodziną w Gdańsku i pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która sprawi, że ich losy się skrzyżują.

DOPPELGANGER__Fot_Jaroslaw_Sosinski_. Materiały Prasowe.

Reżyserem filmu „Sobowtór” jest Jan Holoubek, który tak opowiada o tym projekcie: „Projekt zaproponowała mi Anna Waśniewska, producentka filmu (TVN Warner Bros. Discovery), z którą razem zrobiliśmy wcześniej film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Scenarzysta Andrzej Gołda też mi o nim już wcześniej wspominał. Historia wydała mi się niezwykle interesująca i nietypowa jak na polskie warunki. Nie robi się w Polsce filmów szpiegowskich, a przynajmniej zahaczających o tę tematykę.”

W filmie, główna postać, Hans, od urodzenia spełnia ambicje swojego ojca, który jest byłym funkcjonariuszem wojskowego wywiadu. Jednak gdy Hans znajduje się na Zachodzie, zaczyna rozumieć, że wszystko, czego go nauczyli, jest błędne. Zaczyna poszukiwać swojej tożsamości, którą utracił  w trakcie udawania kogoś innego. Janek z kolei jest człowiekiem, który na pierwszy rzut oka ma ułożone życie, ale w pewnym momencie odkrywa, że nie jest synem kobiety, która go wychowała. Rozpoczyna poszukiwanie prawdy o sobie i swoim urodzeniu, co staje się walką o własną rodzinę i walką z alkoholizmem.

DOPPELGANGER__Fot_Jaroslaw_Sosinski_. Materiały Prasowe.

W czasach żelaznej kurtyny istniały różne metody działania wywiadu, w tym metoda Doppelgänger, która polegała na działaniu pod przykrywką, zmienianiu personaliów i wtapianiu się w społeczeństwo. Działający w ten sposób agenci byli narażeni na poważne konsekwencje, gdyby zostali schwytani, włącznie z wyrokami śmierci.


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na film „Sobowtór”, wystarczy do 25 września do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Wymień nazwiska przynajmniej 3 autorów powieści szpiegowskich. Bilety wygrywają: Iga Osewska i Cecylia Jurkowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zabierz mnie na Księżyc: Komedia, która zawróci widzom w głowach (wygraj bilety)

12 lipca 2024 roku na ekranach kin zagości niezwykła...

Costner na Dzikim Zachodzie (wygraj bilety)

Laureat Oscara Kevin Costner powraca do reżyserii filmowej w...

Noc Kupały i inne atrakcje

Sprawdźmy, jakie wydarzenie odbędą się w tym tygodniu. Dokąd...

Dotrzeć „Do granic” (do wygrania bilety do Cinema Lumiere)

W cyklu Kino Konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach,...