Reklama

W ogrodach wigierskich Święto Siei

Data:

- Reklama -

Ogrody Klasztoru Pokamedulskiego w Wigrach bynajmniej nie święcą dziś pustkami. Odbywa się tam właśnie XIII edycja Święta Siei, organizowanego przez Lokalną Grupę Rybacką „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” (LGR). To wyjątkowe wydarzenie ma na celu promowanie tradycji rybackich oraz lokalnej kultury w subregionie.

Od momentu utworzenia LGR, w subregionie zrealizowano już około 200 projektów z zakresu turystyki, rekreacji, doposażenia jednostek OSP i kultury. Jedną z inicjatyw z tej ostatniej dziedziny było stworzenia Ośrodka Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki w Krzywem.

Jako wydarzenie o długiej historii, Święto Siei co roku przyciąga wielu mieszkańców Suwalszczyzny. Nie inaczej jest w tym roku.

W programie znalazły się atrakcje skierowane zarówno młodszych, jak i starszych uczestników – między innymi turniej rycerski z udziałem widzów. Ten widowiskowy pojedynek, prowadzony przez Chorągiew Zaciężną „APIS” z Gniewu, przenosi nas w czasy nadobnych dam oraz rycerzy i ich zmagań na polach bitewnych. Na scenie pojawia się również Karol Sanetti, który zabawiać będzie publiczność profesjonalnym pokazem iluzji.

Nie można zapomnieć o jednym z najważniejszych punktów programu – degustacji pysznej zupy rybnej oraz wędzonej sielawy. Zapowiada się prawdziwa uczta dla podniebienia

Święto Siei w Wigrach nabierze też muzycznego i rozrywkowego charakteru. Wystąpią: „Byle Dalej”; szantowa „Zmiana Wachty” oraz „Sejneńska Kapela Kresowa”.

Dla najmłodszych i tych, którzy szukają dodatkowej rozrywki, przygotowane są dmuchańce, animacje, gry i zabawy.

Podczas Święta Siei, odwiedzający mają okazję odwiedzić liczne stoiska handlowe i gastronomiczne. To idealne miejsce, aby spróbować lokalnych przysmaków, zakupić wyjątkowe pamiątki, rękodzieło czy tradycyjne wyroby rzemieślnicze.

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kto startuje do Sejmiku z Trzeciej Drogi?

Do podziału jest 30 mandatów, a termin wyborów coraz...

W tym tygodniu: Młody jazz, blues i inne atrakcje

Instytucje, ośrodki i domy kultury z Suwałk, Sejn, Wigier,...

Tak brzmią organy w Wigrach (posłuchaj)

W dniach 18-19 listopada 2023 roku w Kościele pw....

Biznes, poezja, muzyka i spotkania

Sprawdźmy, jakie propozycje kulturalne, biznesowe, warsztatowe i sportowe czekają...