Reklama

„Czas krwawego księżyca”: Nowy film Martina Scorsese w Cinema Lumiere w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Po sukcesach takich produkcji jak „Wilk z Wall Street” czy „Taksówkarz”, Martin Scorsese wraca z nową ekscytującą opowieścią. „Czas krwawego księżyca” w Cinema Lumiere będzie można obejrzeć od 20 października.

Akcja filmu skupia się na serii zaginięć członków bogatego plemienia Osagów, zamieszkujących obszary bogate w zasoby ropy naftowej w Oklahomie. Historia rozgrywa się w czasie, gdy na scenie społeczno-politycznej USA pojawia się nowo utworzona agencja federalna FBI, a na jej czele staje agent J. Edgar Hoover.

Lily Gladstone, left, and Leonardo DiCaprio.

W obsadzie filmu nie zabrakło wybitnych aktorów. Na ekranie zobaczymy dwukrotnego laureata Oscara® Roberta De Niro („Taksówkarz”, „Irlandczyk”), laureata Oscara® Leonarda DiCaprio („Wilk z Wall Street”, „Zjawa”), oraz laureata Oscara® Brendana Frasera („Wieloryb”). Obok wspomnianych gwiazd, listę uzupełniają także nominowany do Oscara® Jesse Plemons („Psie pazury”) oraz Tantoo Cardinal („Tańczący z wilkami”).

Czas krwawego księżyca” oparty jest na głośnej powieści z gatunku literatury faktu autorstwa Davida Granna, która w roku 2017 znalazła się na liście najlepszych powieści non-fiction magazynu „Time”. Scenariusz filmu napisał laureat Oscara® Eric Roth, znany m.in. z „Forresta Gumpa” oraz „Diuny”.

Lily Gladstone, Robert De Niro, Leonardo DiCaprio

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na film „Czas krwawego księżyca” w Cinema Lumiere w Suwałkach, wystarczy do 16 października do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Do ilu zabójstw według danych FBI doszło w hrabstwie Osage?

Bilety wygrywają: Grażyna Balczeniuk oraz D. K.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Wieloryb” Darrena Aronofskiego wkrótce w kinie

"Wieloryb" będzie dostępny już od 24 lutego w Cinema...

„Hazardzista” wkrótce w Cinema Lumiere

Oscar Isaac w znakomitej, magnetyzującej roli w odurzającym, gęstym,...

W „Cinema Lumiere” przedpremierowe pokazy filmu „Pewnego razu… w Hollywood”.

„Pewnego razu... w Hollywood”, nowy film Quentina Tarantino, to...

„Wilk z Wall Street” w cyklu „Przedpremierowo”

Martin Scorsese i Leonardo DiCaprio "wzniecili pożar". „Wilk z...