Reklama

Wydział medyczny w PUZ, akademiki za złotówkę: Cezary Cieślukowski o pomysłach dla młodych

Data:

- Reklama -

Dzisiejsza konferencja prasowa, która odbyła się z udziałem Cezarego Cieślukowskiego, kandydata „Trzeciej Drogi” (Polskie Stronnictwo Ludowe) do Senatu z okręgu nr 59 (Łomża – Suwałki) dotyczyła przyszłości młodych ludzi. Cezary Cieślukowski przedstawił szereg propozycji i rozwiązań, które mają na celu poprawę ich sytuacji.

Niewątpliwie jednym z kluczowych tematów konferencji było wsparcie studentów. Jak podkreślił Cezary Cieślukowski, studenci często borykają się z trudnościami finansowymi i wysokimi kosztami utrzymania w czasie studiów. Stąd propozycja wprowadzenia znaczącej ulgi w kosztach zakwaterowania. Plan zakłada, że państwo zwiększy budżety uczelni, aby umożliwić studentom dostęp do akademików za symboliczną złotówkę.

Kolejnym istotnym aspektem, który został poruszony podczas konferencji, jest lokalny wymiar problemów związanych z edukacją i opieką zdrowotną. Cezary Cieślukowski podkreślił, że lokalne uczelnie muszą stawić czoła wyzwaniom, takim jak brak lekarzy specjalistów i niewystarczające zasoby kadry medycznej. W odpowiedzi na te problemy, zaproponował uruchomienie nowych kierunków lekarskich na uczelniach w Łomży i Suwałkach, we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku.

W kontekście przyciągania młodych ludzi do mniejszych miejscowości i stymulowania rozwoju regionalnego, kandydat do Senatu zaproponował także system stypendialny dla osób, które zdecydują się osiedlić na stałe w takich miastach jak Suwałki, Łomża, Sejny, Zambrów, Mońki, Kolno czy Grajewo. Ten system byłby finansowany przez budżet państwa, samorządy, jak również przedsiębiorców i instytucje, które zatrudniają fachowców.

Warto również zaznaczyć, że w kontekście trudności związanych z dostępem do mieszkań, Cezary Cieślukowski proponuje wprowadzenie mieszkań czynszowych, które byłyby dostępne dla młodych osób na początku ich kariery zawodowej. 

Na zakończenie konferencji, Cezary Cieślukowski zaapelował do rektorów szkół wyższych o zwolnienie studentów z obowiązków w dniu wyborów, aby umożliwić im spokojne oddanie swojego głosu. Ponadto, zwrócił się również do marszałka województwa podlaskiego o zwolnienie studentów z opłat za bilety komunikacji publicznej w dniu głosowania, aby ułatwić im udział w wyborach.

Więcej o pomysłach kandydata Trzeciej Drogi, Cezarego Cieślukowskiego można przeczytać w wywiadzie:

Czuję wiatr zmian. Rozmowa z Cezarym Cieślukowskim, kandydatem do Senatu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zaprojektuj koszulkę i zgarnij pieniądze

Rusza V edycja wyjątkowego konkursu! Do rywalizacji na projekt...

Udana symulacja: Tym razem tragiczne zakończenie imprezy

Nikt nie spodziewał się, że dyskoteka w patio Państwowej...

Pogotowie Maturalne – trwa rekrutacja

Kolejna edycja kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych, które organizuje...

W tym tygodniu: Młody jazz, blues i inne atrakcje

Instytucje, ośrodki i domy kultury z Suwałk, Sejn, Wigier,...