Reklama

W Cinema Lumiere widowisko jakich mało – „Chłopi”

Data:

- Reklama -

W Cinema Lumiere w Suwałkach, od 13 października, będzie można zanurzyć się w niezwykłym świecie filmu „Chłopi”. To adaptacja epickiej powieści Władysława Reymonta, która w swoim centrum ukazuje dramatyczną historię rodziny Borynów i Jagny. To także głęboka refleksja nad ludzkimi emocjami, życiem w małej społeczności oraz trudnymi relacjami międzyludzkimi, które wyznaczają nasze miejsce w społeczeństwie.

„Chłopi” to film, który przeniesie nas w świat wiejskiej wspólnoty, gdzie każda zmieniająca się pora roku i sezonowe prace polowe wpływają na życie bohaterów. To opowieść o tragicznej miłości, o zmaganiach, pasji i sile, która może pomóc przetrwać w surowej rzeczywistości. W tym filmie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza te ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Film „Chłopi” to nie tylko adaptacja literackiego arcydzieła, ale także połączenie różnych dziedzin sztuki – muzyki, gry aktorskiej, liryki i malarstwa. To niezwykłe widowisko, które przykuwa uwagę widza i pozostawia niezapomniane wrażenie.

Cały projekt filmowy to ogromne przedsięwzięcie, które trwało ponad pięć lat. Ponad 100 malarzy pracowało w 4 studiach w Polsce, Serbii, Ukrainie oraz na Litwie nad tworzeniem obrazów, które stanowią kluczowe klatki filmu. To było prawdziwe wyzwanie artystyczne, które zaowocowało wizualną ucztą dla widzów. Na ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski, co wzbogaci filmową opowieść o piękno malarstwa Młodej Polski. Zużyto ponad 1300 litrów farb olejnych.

Warto również wspomnieć o obsadzie filmu, która skupia znakomitych aktorów, takich jak Mirosław Baka, Małgorzata Kożuchowska, Ewa Kasprzyk, Andrzej Konopka, Sonia Mietielica, Robert Gulaczyk i Maciej Musiał. Kluczową rolą jest postać Jagny, która została powierzona młodej i utalentowanej aktorce, Kamili Urzędowskiej.

Reżyserzy filmu, DK Welchman i Hugh Welchman, podzielili się swoimi przemyśleniami na temat powstania „Chłopów”. DK Welchman podkreśliła, że po pracy nad „Twoim Vincentem”, miała potrzebę opowiedzenia historii o kobietach, ich zmaganiach, pasji i sile. Powieść „Chłopi” zachwyciła ją swoją malarskością i postaciami kobiecymi, zwłaszcza Jagną i Hanką. Z kolei Hugh Welchman zaznaczył, że chciał stworzyć film, który ukazuje rzadko prezentowaną, ale ważną część życia społeczności.


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na film „Chłopi” w Cinema Lumiere, wystarczy do 9 października do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Kto stworzył muzykę do filmu CHŁOPI?

Bilety wygrywają: Paula Kowalewska i Aneta Wagner.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wejdź do „Strefy interesów” – wygraj bilety do Cinema Lumiere

Od 22 marca kinomani będą mieli okazję przenieść się...

Romantyczna symfonia wkrótce w Cinema Lumiere. Wygraj bilety na „Miłość bez ostrzeżenia”

15 marca to data, którą wszyscy miłośnicy kina powinni...

Marcowe „Kino konesera”: Wygraj bilety na film „Impresjoniści”

We wtorek, 5 marca, miłośnicy kina oraz sztuki będą...

„Biała odwaga” w marcu w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

Pokazy filmu "Biała odwaga" w Cinema Lumiere już od...