Reklama

Pomnik Aleksandry Piłsudskiej czeka na posadowienie

Data:

- Reklama -

Prezentacja pomnika odbyła się w piątek, 13 października, vis a vis I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach. Monument ma stanowić nie tylko hołd dla tej wyjątkowej kobiety, ale także inspirację dla młodych pokoleń. Inicjatywa ta została podjęta przez Oddział Piłsudczyków Ziemi Suwalskiej, a patronatem objął ją poseł Jarosław Zieliński z partii Prawo i Sprawiedliwość.

Suwałki to miejsce, gdzie Aleksandra Piłsudska przyszła na świat i spędziła swoje dzieciństwo. Dla mieszkańców tego miasta i całego regionu jest to postać wyjątkowa. Dlatego też, z okazji roku Aleksandry Piłsudskiej, Piłsudczycy postanowili uczcić jej pamięć poprzez wzniesienie pomnika. Aleksandra Piłsudska, małżonka Józefa Piłsudskiego, była kobietą wyjątkową, która również odegrała istotną rolę w historii Polski.

Podczas prezentacji pomnika poseł Jarosław Zieliński podkreślił znaczenie tej inicjatywy: „Aleksandra powraca do Suwałk. Tu się urodziła, tu były jej korzenie. Takiego pomnika nie ma nigdzie w Polsce. Suwałki powinny szczycić się tą postacią.”

Kiedy tylko pomnik zostanie posadowiony, odbędzie się jego oficjalne odsłonięcie. Monument o wadze niemal 3 ton będzie przypominał nam o roli, jaką słynna suwalczanka odegrała w historii Polski – walce o niepodległość.

Fot. Niebywałe Suwałki

2 KOMENTARZE

  1. Odsłonięcie pomnika za dwa miesiące, ale kampanijnie trzeba cyrk odstawić. Czy wy „rządzący” macie jakieś poczucie żenady?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Posłanka pisze do prezesa NIK. Wnosi o kontrolę w podlaskiej policji

Wnoszę o przeprowadzenie kontroli doraźnej i sprawdzenie, pod względem legalności,...