Reklama

Suwałki wybierają dostawcę energii elektrycznej na 2024 rok. Koniec niepewności?

Data:

- Reklama -

Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na dostawę energii elektrycznej na rok 2024, co wydaje się być rutynowym procesem w zarządzaniu miastem. Jednak po ubiegłorocznych zawirowaniach, kiedy to aż trzy przetargi zakończyły się niepowodzeniem, nie było pewności, czy sytuacja się nie powtórzy.

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, podkreślił wagę nowego przetargu: „Ogłaszając zamówienie na przyszły rok, liczyliśmy na to, że uda nam się otrzymać konkurencyjną ofertę od firm zajmujących się sprzedażą prądu. Wyniki nas pozytywnie zaskoczyły.”

Zapowiedzi są optymistyczne, aż cztery firmy zdecydowały się uczestniczyć w przetargu, składając swoje oferty na dostawę energii elektrycznej. Najważniejsze jest to, że najtańsza oferta okazała się niższa zarówno od środków, jakie Miasto zamierzało przeznaczyć na zakup energii elektrycznej (w kwocie 13 854 180,23 zł), jak i niższa od propozycji złożonej przez suwalskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Oferta o najniższej cenie pochodzi od firmy Veolia Energy Contracting Poland sp. z o.o., opiewająca na 12 996 347,56 zł. To wynik dający nadzieję na oszczędności w budżecie.

Różnice cenowe w ofertach są znaczące. Najdroższą propozycją była oferta firmy ENTRADE sp. z o.o. na kwotę 16 182 258,82 zł, podczas gdy suwalski PEC złożył ofertę opiewającą na 13 852 697,84 zł.

Złożone dokumenty zostaną teraz przeanalizowane pod kątem formalnym. Po rozstrzygnięciu przetargu i dokładnym przejrzeniu propozycji podpisana zostanie umowa z wybranym dostawcą.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Czy tym razem uda się wyłonić dostawcę prądu?

Trwa czwarty już przetarg na dostawę prądu dla miejskich...

Koniec roku tuż, tuż. A nadal nie udało się wyłonić dostawcy prądu

Trzeci przetarg na dostawę energii elektrycznej w grupie zakupowej...

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Miastu nie udało się...

Drugi przetarg na dostawę prądu unieważniony. Znów nie było chętnych

Spółki państwowe odpowiedzialne za produkcję i dostawę prądu nie...