Reklama

Drugi przetarg na dostawę prądu unieważniony. Znów nie było chętnych

Data:

- Reklama -

Spółki państwowe odpowiedzialne za produkcję i dostawę prądu nie są zainteresowane tym, by z elektryczności korzystali mieszkańcy Suwałk, ale również i Gminy Raczki – komentują przedstawiciele suwalskiego Ratusza. Po dwóch przetargach, które ogłosił Urząd Miejski w Suwałkach, nie udało się znaleźć chętnego dostawcy. Zamówienie na dostawę prądu od 1 stycznia 2023 r. dla całej grupy zakupowej po raz drugi zostało unieważnione z powodu braku chętnych.

– Nie dopuszczam do siebie takiej myśli, że szkoły, przedszkola, spółdzielnie mieszkaniowe czy nawet suwalski szpital, a także firmy miejskie, które za pomocą prądu dostarczają do mieszkań i domów wodę oraz ciepło, pozostaną bez dostawcy prądu na przyszły rok. To obowiązek państwa, by trafił do nas prąd zgodnie z przyjętymi w ostatnim czasie uwarunkowaniami i cenami, które określiła specjalna ustawa – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Jest to niespotykane, ale i bardzo niepokojące, gdyż nie tylko nasze miasto znajduje się w takiej sytuacji – dodał prezydent.

Podobna sytuacja jest w Łomży, gdzie do dwóch przetargów nie zgłosił się żaden chętny. W Ełku ogłoszone zostało drugie postępowanie.

Suwalscy urzędnicy pracują teraz nad rozwiązaniem problemu – w grę wchodzi kolejny przetarg lub tzw. „negocjacje z wolnej ręki”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwałki wybierają dostawcę energii elektrycznej na 2024 rok. Koniec niepewności?

Miasto Suwałki ogłosiło przetarg na dostawę energii elektrycznej na...

Czy tym razem uda się wyłonić dostawcę prądu?

Trwa czwarty już przetarg na dostawę prądu dla miejskich...

Koniec roku tuż, tuż. A nadal nie udało się wyłonić dostawcy prądu

Trzeci przetarg na dostawę energii elektrycznej w grupie zakupowej...

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Miastu nie udało się...