Reklama

Drugi przetarg na dostawę prądu unieważniony. Znów nie było chętnych

Data:

- Reklama -

Spółki państwowe odpowiedzialne za produkcję i dostawę prądu nie są zainteresowane tym, by z elektryczności korzystali mieszkańcy Suwałk, ale również i Gminy Raczki – komentują przedstawiciele suwalskiego Ratusza. Po dwóch przetargach, które ogłosił Urząd Miejski w Suwałkach, nie udało się znaleźć chętnego dostawcy. Zamówienie na dostawę prądu od 1 stycznia 2023 r. dla całej grupy zakupowej po raz drugi zostało unieważnione z powodu braku chętnych.

– Nie dopuszczam do siebie takiej myśli, że szkoły, przedszkola, spółdzielnie mieszkaniowe czy nawet suwalski szpital, a także firmy miejskie, które za pomocą prądu dostarczają do mieszkań i domów wodę oraz ciepło, pozostaną bez dostawcy prądu na przyszły rok. To obowiązek państwa, by trafił do nas prąd zgodnie z przyjętymi w ostatnim czasie uwarunkowaniami i cenami, które określiła specjalna ustawa – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. – Jest to niespotykane, ale i bardzo niepokojące, gdyż nie tylko nasze miasto znajduje się w takiej sytuacji – dodał prezydent.

Podobna sytuacja jest w Łomży, gdzie do dwóch przetargów nie zgłosił się żaden chętny. W Ełku ogłoszone zostało drugie postępowanie.

Suwalscy urzędnicy pracują teraz nad rozwiązaniem problemu – w grę wchodzi kolejny przetarg lub tzw. „negocjacje z wolnej ręki”.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Koniec roku tuż, tuż. A nadal nie udało się wyłonić dostawcy prądu

Trzeci przetarg na dostawę energii elektrycznej w grupie zakupowej...

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Miastu nie udało się...

Przetarg na dostawę energii elektrycznej zostanie powtórzony. Nie było chętnych

W grupie zakupowej, która została objęta przetargiem, znalazło się...
%d bloggers like this: