Reklama

Koniec roku tuż, tuż. A nadal nie udało się wyłonić dostawcy prądu

Data:

- Reklama -

Trzeci przetarg na dostawę energii elektrycznej w grupie zakupowej złożonej z miasta Suwałk i miejskich instytucji, jednostek – w tym szkół oraz gminy Raczki został unieważniony. I tym razem oferty nie złożyła żadna spółka odpowiedzialna za produkcję i dostawę prądu.

Postępowanie przetargowe obejmowało dostawę prądu od stycznia do grudnia 2023 r. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 20 mln złotych, zakładając, że ta kwota może być wyższa.

– Jest to naprawdę niebywałe. Poleciłem już urzędnikom analizę, jak mamy dalej postępować w tej sytuacji. Powtórzę raz jeszcze – nie dopuszczam do siebie takiej myśli, że szkoły, przedszkola, spółdzielnie mieszkaniowe czy nawet suwalski szpital, a także firmy miejskie, które za pomocą prądu dostarczają do mieszkań i domów  wodę i ciepło, pozostaną bez dostawcy prądu na przyszły rok – komentuje sytuację prezydent Suwałk, Czesław Renkiewicz.

W suwalskim Ratuszu trwa „burza mózgów”. Najprawdopodobniej Suwałki skorzystają z usług sprzedawcy rezerwowego, czyli PGE. Jak informowaliśmy – ta opcja również była wcześniej brana pod uwagę, ale jej wdrożenie wiązać się będzie z bardzo dużymi wydatkami. Według analiz sprzedaż rezerwowa tylko w styczniu 2023 roku może wynieść około 6 mln zł. Dla porównania – za dostawę energii w roku 2022 zapłacimy ponad 18 mln złotych.

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

Drugi przetarg na dostawę prądu unieważniony. Znów nie było chętnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Czy tym razem uda się wyłonić dostawcę prądu?

Trwa czwarty już przetarg na dostawę prądu dla miejskich...

Co z energią? Przetarg czy negocjacje?

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, Miastu nie udało się...

Drugi przetarg na dostawę prądu unieważniony. Znów nie było chętnych

Spółki państwowe odpowiedzialne za produkcję i dostawę prądu nie...

Przetarg na dostawę energii elektrycznej zostanie powtórzony. Nie było chętnych

W grupie zakupowej, która została objęta przetargiem, znalazło się...