Reklama

Film „Maestro” z Bradleyem Cooperem w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

Film „Maestro”, opowiadający historię związku Leonarda Bernsteina, amerykańskiego kompozytora, i jego żony Felicii Montealegre, będzie dostępny w Cinema Lumiere w Suwałkach od 8 grudnia. Produkcja, którą wyreżyserował Bradley Cooper, z udziałem Carey Mulligan jako Montealegre oraz samego Coopera w roli Bernsteina, wzbudziła zainteresowanie zarówno krytyków, jak i festiwalowej publiczności.

„Maestro” zadebiutował na 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie otrzymał nominację do Złotego Lwa. Film od 20 grudnia będzie dostępny na platformie Netflix. Produkcja zebrała pozytywne recenzje, przedstawiając życie Bernsteina ze szczególnym uwzględnieniem jego relacji z Montealegre.

Opowieść ukazuje życie kompozytora, zwracając uwagę na kluczowe momenty jego małżeństwa z Felicią Montealegre. Obsada filmu to m.in.: Carey Mulligan, Matt Bomer, Maya Hawke czy Sarah Silverman.

Praca nad filmem rozpoczęła się w Paramount Pictures, a później przeniesiono ją do platformy Netflix. Realizacja zdjęć rozpoczęła się w maju 2022 roku, obejmując takie lokacje jak Los Angeles, Tanglewood, Nowy Jork i Katedra w Ely w Anglii.

Mimo entuzjazmu twórców, nie obyło się też bez kontrowersji wokół filmu. Używanie przez Bradleya Coopera protezy nosa do odgrywania postaci Bernsteina spotkało się z krytyką, wywołując dyskusję na temat reprezentacji tożsamości kulturowych w sztuce filmowej (Bernstein był Żydem).


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na pokaz filmu MAESTRO, wystarczy do 5 grudnia do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Kto miał wyreżyserować film „Maestro”? Bilety wygrywają: Paulina Grajewska i Emilia Wojsław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wejdź do „Strefy interesów” – wygraj bilety do Cinema Lumiere

Od 22 marca kinomani będą mieli okazję przenieść się...

Romantyczna symfonia wkrótce w Cinema Lumiere. Wygraj bilety na „Miłość bez ostrzeżenia”

15 marca to data, którą wszyscy miłośnicy kina powinni...

Marcowe „Kino konesera”: Wygraj bilety na film „Impresjoniści”

We wtorek, 5 marca, miłośnicy kina oraz sztuki będą...

„Biała odwaga” w marcu w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

Pokazy filmu "Biała odwaga" w Cinema Lumiere już od...