Reklama

Zwolnienia grupowe w „Forte”- Suwałki nieobjęte decyzją zarządu

Data:

- Reklama -

Zarząd Fabryk Mebli „FORTE” S.A. ogłosił swoją decyzję o przeprowadzeniu zwolnień grupowych w związku z trudnościami finansowymi. Zwróciliśmy się z pytaniem do spółki o zmiany, które mogą dotknąć pracowników w Suwałkach. Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że plany zwolnień grupowych ich nie dotyczą.

Decyzja Zarządu wynika z pogorszenia sytuacji finansowej Grupy Kapitałowej Fabryk Mebli „FORTE” S.A., związanej ze znacznym spadkiem popytu na meble na rynku. Planowane zwolnienia mają na celu poprawę efektywności operacyjnej i kosztowej, a także dostosowanie poziomu kosztów zatrudnienia do obecnej sytuacji finansowej i rynkowej Spółki.

„Forte” planuje rozwiązanie umów o pracę z nie więcej niż 230 pracownikami, co stanowi około 10% wszystkich zatrudnionych w Spółce. Zwolnienia te mają być przeprowadzone do 31 stycznia 2024 roku. W trakcie tego procesu pracownicy mają otrzymać różnego rodzaju wsparcie.

Szacowana wysokość kosztów redukcji zatrudnienia wynosi około 7 mln złotych, a rezerwa związana z tym obciąży wyniki spółki w III kwartale roku obrotowego 2023-24. Ostateczny koszt związany ze zwolnieniami grupowymi zostanie podany w sprawozdaniu finansowym za drugą połowę roku obrotowego 2023-24.

Warto również podkreślić, że w dniu 3 listopada 2023 roku Zarząd Spółki powiadomił organizacje związkowe o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych oraz zwrócił się do tych organizacji o przystąpienie do konsultacji w celu zawarcia porozumienia. Z

Ważną informacją jest to, że zakład Forte (ani Tanne) w Suwałkach nie zostanie objęty planowanymi zwolnieniami grupowymi. Ze stanowiska „Forte”, które otrzymaliśmy wynika, że skala zmian w poszczególnych zakładach może być różna, a proces zwolnienia grupowego zostanie przeprowadzony w Ostrowi Mazowieckiej. – Na ten moment nie jest on planowany w naszych zakładach w Suwałkach – zaznaczają przedstawiciele spółki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Fabryka płyt wiórowych Forte oficjalnie otwarta (foto, audio)

Choć pierwsza płyta wiórowa w nowej fabryce "Forte" w...

Zobacz listę zgłoszeń do Podlaskiej Marki. Kto przejdzie do kolejnego etapu?

Ponad 200 zgłoszeń do 6 kategorii konkursowych wpłynęło w...

Wiceminister Jerzy Kwieciński w Suwałkach: cała Polska strefą ekonomiczną

Zmiany w strefach ekonomicznych polegające na wsparciu polskich firm...

Top pracodawca i top inwestycje także w Suwałkach

Skuteczni i konkurencyjni w biznesie, dbający o pracowników, działający...