Reklama

Nowy żłobek w Hostelu „Wigry”? To propozycja klubu „Suwałki Przyszłości”

Data:

- Reklama -

Klub radnych Rady Miejskiej „Suwałki Przyszłości” przedstawił propozycję dotyczącą lokalizacji nowego żłobka miejskiego. Zakłada ona adaptację budynku Hostelu Wigry, znajdującego się przy ul. Zarzecze 26 na potrzeby opieki nad maluchami.

Środki na rozwój żłobków w Suwałkach

Warto podkreślić, że miasto Suwałki otrzymało znaczące środki w ramach Rządowego Programu „Maluch+”, w wysokości 5 006 161,63 zł na utworzenie 123 miejsc żłobkowych. Pierwotnie planowano umieścić nowy żłobek w budynku Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Nowomiejskiej 10. Jednakże z powodu braku aprobaty Rady Pedagogicznej placówki oraz niezadowolenia rodziców dzieci korzystających z usług tej jednostki, Prezydent Suwałk zrezygnował z tego pomysłu. Pracownicy poradni wystosowali nawet petycję w tej sprawie, pod którą podpisało się ponad 1350 osób (czytaj poniżej). Z tego względu konieczne stało się znalezienie nowej lokalizacji.

Petycję przeciwko przeniesieniu poradni podpisało ponad 1350 osób. Prezydent wycofuje się z pomysłu

Hostel Wigry jako odpowiedź na potrzeby społeczności?

Klub „Suwałki Przyszłości” postanowił zaproponować adaptację budynku Hostelu Wigry, który mógłby stać się w przyszłości nowym żłobkiem. Według autorów interpelacji obiekt ten posiada wiele atutów, które sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na nową placówkę opieki nad dziećmi do lat 3. Po dokonaniu niezbędnych prac remontowo-adaptacyjnych, hostel ten może stanowić odpowiednie miejsce, które spełnia najwyższe standardy i zapewni wygodne warunki dla dzieci oraz personelu.

Hostel Wigry oferuje ponad 1000 m2 powierzchni użytkowej, co daje wystarczająco dużo przestrzeni na salę zabaw, sale do nauki oraz inne udogodnienia. Dodatkowo, obiekt ten jest doskonale skomunikowany i położony w bliskim sąsiedztwie Zalewu Arkadia, co stanowi dodatkową atrakcję dla dzieci.

– Warto zwrócić uwagę, że obecnie Hostel Wigry pełni funkcję noclegową dla uczniów spoza Suwałk, którzy uczęszczają do miejscowych szkół ponadpodstawowych. Jednakże z uwagi na koszty związane z utrzymaniem tego obiektu, jego przyszłość w obecnej roli jest niepewna. Przekształcenie go w żłobek mogłoby wykorzystać jego walory lokalizacyjne i infrastrukturalne w sposób, który przyniósłby korzyść społeczności Suwałk – dodają autorzy pomysłu.

Przypomnijmy, że na poniedziałkowej (6 listopada) sesji Rady Miejskiej w Suwałkach miało zostać przyjęte stanowisko w sprawie odstąpienia od utworzenia czwartego Żłobka Miejskiego w Suwałkach przy ul. Nowomiejskiej 10. Punkt ten został zdjęty z porządku obrad. Zamiast tego padła propozycja stworzenia zespołu roboczego, w skład którego wejdą również radni, pracującego nad wyborem i oceną innych lokalizacji żłobka.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Strefa „Kiss & Ride” w Suwałkach powstanie na próbę

W marcu radny Rady Miejskiej w Suwałkach, Kamil Klimek...

Strefy „Kiss & Ride” przy suwalskich szkołach?

Radny Kamil Klimek (Suwałki Przyszłości), złożył interpelację do prezydenta...

Pierwsze projekty z „CUMULUSa”: Młodzież zagłosowała

W I edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego (CUMULUS) w Suwałkach...

Trwają ustalenia w sprawie lokalizacji nowego żłobka

Prezydent Suwałk nie zdradza na razie szczegółów dotyczących tego...