Reklama

Konopnicka święci triumfy

Data:

- Reklama -

Muzeum Okręgowego w Suwałkach odniosło kolejny sukces – zostało wyróżnione w dwóch kategoriach podczas konkursu na najważniejsze wydarzenie muzealne regionu „Podlaski Laur Muzealny”, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Podlaskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich.

13 V 2023, Suwałki – Noc Muzeów (Konopnickiej)
© 2023 Wojciech Otłowski

Jury, złożone z wybitnych muzealników, miało trudne zadanie w dokonaniu oceny nadesłanych zgłoszeń i wyborze najlepszych. Nagrody przyznano w czterech kategoriach: wystawy stałe, wystawy czasowe, wydarzenia pozawystawiennicze oraz wydawnictwa. W dwóch z czterech kategorii główne wyróżnienia przypadły Muzeum Okręgowemu w Suwałkach oraz jego pracownikom.

W kategorii „Wystawy stałe”, nagrodę główną zdobyli Magdalena Wołowska-Rusińska oraz dr Krzysztof Skłodowski z Muzeum Okręgowego za wystawę stałą „Pieśń o domu – wystawa stała w Muzeum im. Marii Konopnickiej”. Zdobywając imponującą sumę 86 punktów na 90 możliwych, ta ekspozycja zasłużenie wygrała w tej kategorii.

Natomiast w kategorii „Wydarzenie pozawystawiennicze”, nagrodę główną przyznano Magdalenie Wołowskiej-Rusińskiej z Muzeum im. Marii Konopnickiej za cykl działań promujących postać poetki pod nazwą „Rok Marii Konopnickiej w Suwałkach”. Propozycja muzealna zdobyła łącznie 80 punktów na 90 możliwych.

To nie pierwszy sukces wystawy „Pieśń o domu”. W czerwcu ubiegłego roku została uhonorowana w plebiscycie Muzeum Historii Polski jako Wydarzenie Historyczne Roku 2022.

Fot. wystawa stała poświęcona Marii Konopnickiej – archiwum portalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Nie przekreślajcie Konopnickiej!” – apel w sprawie nowej podstawy programowej z języka polskiego

12 lutego Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło prekonsultacje zmian w...

Rozpoczynają się ferie w muzeum

Ferie zimowe to czas zabawa na śniegu, ale także...

Twórcza moc spotkań i wyobraźni. Olga Wielogórska zakończyła swój projekt stypendialny

W piątek, 15 grudnia w Muzeum im. Marii Konopnickiej...

Projekt muzeum z dużym dofinansowaniem

Wniosek pt. „Transgraniczna droga do nieskończoności wspomnień” (The cross-border...