Reklama

Książka suwalskiego muzealnika nagrodzona

Data:

- Reklama -

Wydana przez Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Okręgowe w Suwałkach książka dra Krzysztofa Skłodowskiego „Garnizon Suwałki w latach 1921-1939” zdobyła aż dwie nagrody w 30. Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej PTTK.

Na zdj. głównym Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach oraz Krzysztof Skłodowski podczas Pikniku Kawaleryjskiego – Dni Kawaleryjskich organizowanych w naszym mieście

W kategorii: Monografie oraz inne opracowania krajoznawcze książka otrzymała trzecią nagrodę, a w wyniku głosowania internetowego otrzymała Nagrodę Publiczności.

Wręczenie nagród nastąpi na gali finałowej Przeglądu, która odbędzie się w dniu 28 października 2022 roku w Uniwersyteckim Centrum Kultury – Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Konstantego Ciołkowskiego 1N w Białymstoku.

Muzeum Okręgowe w Suwałkach planuje promocję książki i spotkanie z autorem w dniu 10 listopada w budynku muzeum przy ul. T. Kościuszki 81 w Suwałkach.

A my przypominamy cykl wywiadów przeprowadzonych wokół książki:

Było tak ciężko, że żołnierze zasypiali na stojąco. Wywiad z doktorem Krzysztofem Skłodowskim, autorem książki „Garnizon Suwałki w latach 1921-1939”

Szpiegostwo, defraudacje, samobójstwa… Jak kiedyś przebiegała służba wojskowa? Wywiad z doktorem Krzysztofem Skłodowskim, autorem książki „Garnizon Suwałki w latach 1921-1939”

Noc huzarska, służba carska… Co robili żołnierze po służbie? Wywiad z doktorem Krzysztofem Skłodowskim, autorem książki „Garnizon Suwałki w latach 1921-1939”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalscy muzealnicy odznaczeni

W dniu 23 lipca podczas uroczystych obchodów święta 1...

Wydarzenie Historyczne Roku: Wystawa o Konopnickiej w wyróżnieniem

W czwartek, 22 czerwca w Pałacu na Wodzie w...

Suwalscy muzealnicy otrzymali nagrodę Ministra Kultury

Po sukcesach na arenie lokalnej, przyszła kolej na uznanie...

Gala Rozdania Stypendiów i Nagród Miasta Suwałk w Suwalskim Ośrodku Kultury

W czwartek (23 lutego) w Sali im. Andrzeja Wajdy...