Reklama

Udana symulacja: Tym razem tragiczne zakończenie imprezy

Data:

- Reklama -

Nikt nie spodziewał się, że dyskoteka w patio Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach będzie miała taki finał. Kilkanaście osób poszkodowanych, interwencja policji i kilkudziesięciu ratowników medycznych, którzy pomagali ofiarom. Kolejna, niezwykła (w skali całego kraju) akcja „Ratownictwo Nocą” za nami.

To wyjątkowe zajęcia praktyczne, podczas których studenci ratownictwa medycznego szkolą się w najlepszy możliwy sposób, czyli niezwykle realistyczny. Wykładowcy chcą przygotować przyszłych ratowników medycznych do typowej „pracy w terenie”, czyli sytuacji, z jakimi będą stykać się na co dzień.

W ćwiczeniach uczestniczyło kilkanaście drużyn złożonych ze studentów II i III roku. W rolę pozorantów, a jednocześnie świetnych aktorów, wcielili się natomiast najmłodsi studenci ratownictwa medycznego. Poczynania przyszłych ratowników były cały czas oceniane, a po zakończeniu zajęć dokładnie omawiane. Studenci zetknęli się m. in. z nożem wbitym w klatkę piersiową, pacjentem z hipoglikemią, który wstrzyknął sobie heroinę, poszkodowanym z urazem oka, lekomanem, który zatruł się opioidami, czy pacjentem z atakiem astmy i silnym bólem brzucha.

Sędziami byli: dr Gabriela Zachłowska (główny organizator wydarzenia), mgr Marzanna Witkowska oraz ratownicy medyczni (z WSPR Suwałki, SOR-u, czy Olecka), w większości absolwenci PUZ w Suwałkach (a nawet zwycięzcy poprzednich edycji). W charakteryzacji pomagali studenci kosmetologii (na czele z mgr Jolantą Gwiazdowską), a pomoc w organizacji i przebiegu akcji zapewnili również: Państwowa Straż Pożarna w Suwałkach oraz Komenda Miejska Policji w Suwałkach.

Zwycięzcami rywalizacji zostali:

I miejsce: Anna Szostakowska, Miłosz Żylwis, Hubert Bziom (II rok),
II miejsce: Jakub Burzyński, Mateusz Bobowski (III rok),
III miejsce: Julia Kozłowska, Aldona Orłowska, Magda Siergiej (II rok).

Fot. PUZ w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Nowa rektor Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach wybrana. To dr Małgorzata Andryszczyk

W poniedziałek, 22 kwietnia Kolegium Elektorów Państwowej Uczelni Zawodowej...

Zaprojektuj koszulkę i zgarnij pieniądze

Rusza V edycja wyjątkowego konkursu! Do rywalizacji na projekt...

Pogotowie Maturalne – trwa rekrutacja

Kolejna edycja kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych, które organizuje...

W tym tygodniu: Młody jazz, blues i inne atrakcje

Instytucje, ośrodki i domy kultury z Suwałk, Sejn, Wigier,...