Reklama

Znamy kulturalny rozkład jazdy na 2024 rok: Mazowsze, Turnau, Kortez, Smolasty, Sochacka

Data:

- Reklama -

Oto zestawienie najważniejszych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów zaplanowanych na rok 2024. W Suwałkach wystąpią m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Grzegorz Turnau, Kortez, Smolasty, Kaśka Sochacka i Tre Voci.

Poniżej prezentujemy wybrane wydarzenia

Styczeń

Rok 2024 w Suwałkach rozpocznie się takich wydarzeń kulturalnych jak: 6 stycznia odbędzie się Orszak Trzech Króli, 12 stycznia – występ Kabaretu moralnego Niepokoju oraz wernisaż wystawy Kai Kozon, 14 stycznia – Filharmonia Suwałk zaprosi melomanów na Galę Noworoczną. Natomiast 19 stycznia odbędzie się wernisaż wystawy Hanny Siemionow. W styczniu odbędą się także: Stacja Pogodne Suwałki oraz Koncert Księżniczek – Noworoczny Koncert Wiedeński (20 stycznia).

Luty: Abba Symfonicznie i inni

2 lutego na scenie SOK wystąpi ZPiT Śląsk; 6 lutego miłośnicy muzyki będą mieli okazję usłyszeć złote przeboje w programie Abba Symfonicznie. 10 lutego odbędzie się Gala i Bal Prezydenta Miasta Suwałk „Włócznia Jaćwingów”. W lutym również zaplanowana została Gala stypendiów i nagród w dziedzinie kultury i recital fortepianowy Kamili Sacharzewskiej oraz kolejny koncert Muzyki Młodej Generacji.

Marzec: Szereg koncertów muzycznych

Marzec obfituje w szereg koncertów muzycznych. 2 marca odbędzie się prezentacja programu „Carmen” Narodowego Baletu z Kazachstanu, a 9 marca Suwalski Fan Club Bluesa zaprasza na koncert. W marcu przewidziano również wydarzenia: Metallica Symfonicznie (17 marca); 10 Tenorów (22 marca); ZPiT Mazowsze. W marcu w galerii Chłodna 20 odbędzie się wernisaż prac uczniów z Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu.

Kwiecień kabaretowo

Kwiecień przyniesie występy kabaretu Ani Mru Mru oraz Igora Kwiatkowskiego. W specjalnym programie zobaczymy także Magdę Umer i Kabaret Mumio (6 kwietnia). Galeria „Stara Łaźnia” zaprosi z kolei na wernisaż wystawy: Nie zabawki – Piotr Rogaliński.

Maj

16-18 maja odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Tańca „Muszelki Wigier 2024”. 24 maja odbędzie się koncert Muzyki młodej generacji, a 26 maja z okazji Dnia Matki wystąpi Grzegorz Turnau. Nie zapominajmy także o Nocy Muzeów.

Czerwiec

W czerwcu – Wigraszek, Festyn Archeologiczny (zależy od pozyskania finansowania), Dni Kawaleryjskie, Odlotowe Suwałki.

Lipiec

Lipiec to miesiąc, w którym odbędzie się najważniejsze wydarzenie roku – Suwałki Blues Festival. 12-13 lipca Bulwary nad Czarną Hańczą zamienią się w prawdziwe bluesowe podwórko. W tym miesiącu również – Festiwal Wigrosfera, wystawa Małgorzaty Dymitruk, Suwalski Jarmark Folkloru i Smaku.

Sierpień: Wajda na Nowo

W sierpniu odbędzie się Festiwal Filmowy „Wajda na Nowo”. 16-18 sierpnia filmowcy i miłośnicy kina będą mogli uczestniczyć w pokazach filmowych, spotkaniach z twórcami i warsztatach. W tym miesiącu również – Dni Suwałk (gwiazda – SMOLASTY), Recman Cup oraz Maraton Szantowy.

Wrzesień: Mistrzostwa Europy U-15 w badmintonie

We wrześniu Suwałki staną się areną sportowych emocji. 11-14 września odbędą się Mistrzostwa Europy U-15 w badmintonie. Wystąpi też Kabaret Neonówka.

Październik: Narodowy Balet Gruzji

12 października wystąpi Narodowy Balet Gruzji – Sukhishvili. 24 października odbędzie się koncert Lata 20. i 30. 22 października w SOK-u zaśpiewa Kaśka Sochacka. W galerii „Stara Łaźnia” zobaczymy prace Joli Grabowskiej, w „Chłodnej 20” swoją twórczość zaprezentuje Jarosław Jasiński.

Listopad: Dzień Niepodległości i Kortez

11 listopada w Suwałkach odbędą się uroczystości związane z obchodami Dnia Niepodległości. W październiku przewidziane są też koncerty Korteza i Tre Voci.

Grudzień: Coraz bliżej Święta

6 grudnia odbędzie się uroczyste rozświetlenie Choinki Miejskiej. 31 grudnia Sala im. A. Wajdy zaprasza na sylwestrowe świętowanie. W grudniu tradycyjnie odbędą się Spotkania z Monodramem O Złotą Podkowę Pegaza oraz Świetlikowe Kolędowanie.

Foto główne: Kaśka Sochacka w czasie suwalskiego koncertu – © 2022 Wojciech Otłowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów do krótkometrażowego filmu

Suwalska Grupa Filmowa (SGF) szuka aktorów do debiutanckiego filmu...

Rok 2024 z Sochacką, Kowalską, Popovic i Smolastym: Kalendarz wydarzeń sportowych i kulturalnych

W tym roku w Suwałkach odbędzie się wiele różnorodnych...

Miłość w kolorze blue. Niedzielny koncert Korteza w Suwalskim Ośrodku Kultury

Nieczęsto trasy koncertowe gwiazd mają swój przystanek w Suwałkach,...