Reklama

Rada nadzorcza PKS Nova murem za prezesem. Co na to radni Sejmiku? Będzie nadzwyczajna sesja

Data:

- Reklama -

W dniu 12 lutego 2024 r., o godzinie 16:00, odbędzie się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego zwołana na wniosek Anny Naszkiewicz. Tematem głównym dyskusji będzie sytuacja w PKS Nova, ze szczególnym uwzględnieniem oddziału w Suwałkach.

Anna Naszkiewicz, radna Sejmiku zwróciła się z prośbą o zwołanie sesji w celu omówienia kwestii związanych z PKS Nova, ze szczególnym naciskiem na sytuację w oddziale Suwałki. Zaplanowane spotkanie będzie miejscem, gdzie związkowcy i pracownicy z Oddziału Suwałki będą mieli okazję przedstawić swoje stanowisko.

Związkowcy z Samorządnego Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników PKS w Suwałkach, reprezentowani przez p. Jarosława Żaborowskiego i p. Janusza Złockiego, przedstawili wcześniej swoje stanowisko w piśmie skierowanym do Rady Nadzorczej Spółki. W dokumencie tym postawione zostały zarzuty wobec prezesa Zarządu Spółki, Marcina Doliasza.

Jak wynika ze stanowiska Rady Nadzorczej, przesłanego m.in. do mediów – zarzuty związkowców nie zostały uwzględnione. Rada Nadzorcza szczegółowo przeanalizowała kwestię likwidacji placówek terenowych w Ełku, Gołdapi i Olecku. Decyzja o zamknięciu tych placówek została podjęta z uwagi na generowane straty, które w 2022 r. wyniosły łącznie 579 tys. zł. Sprzedaż nieruchomości w Ełku i Gołdapi oraz zwolnienie części załogi było niezbędne dla poprawy rentowności Spółki – argumentują autorzy stanowiska.

Podkreślono również, że inne aspekty, takie jak poprawa wyniku finansowego, inwestycje w tabor, otwieranie nowych linii we współpracy z samorządami gminnymi oraz ograniczenie kosztów działalności operacyjnej, świadczą o skutecznym zarządzaniu Spółką.

Rada Nadzorcza PKS Nova (jednogłośnie) uznała za niezasadne oczekiwanie odwołania Prezesa Zarządu Marcina Doliasza. Decyzja ta będzie przedmiotem debaty podczas Nadzwyczajnej Sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego. Związkowcy i pracownicy Oddziału Suwałki będą mieli okazję przedstawić swoje argumenty i wspólnie poszukać rozwiązania sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalski oddział PKS Nova na sesji Sejmiku: Z Białymstokiem daleko nie zajedziemy, nie z tym marszałkiem i nie z tym prezesem

Na poniedziałkowym posiedzeniu Sejmiku Województwa Podlaskiego, które odbyło się...

Radni Sejmiku interpelują w sprawie suwalskiego oddziału PKS Nova

Od początku tygodnia w suwalskim oddziale PKS Nova panuje...

Poseł interweniuje w PKS

Suwalski oddział Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej (PKS) jest obecnie miejscem...