Reklama

Młodzież z Suwałk realizuje projekt społeczny „Animals Friend”. Kolejne działania za nimi

Data:

- Reklama -

Grupa młodzieży z Zespołu Szkół nr 4 w Suwałkach zaangażowała się w wyjątkowy projekt społeczny o nazwie „Animals Friend”, realizowany podczas ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Głównym celem projektu jest ukształtowanie i wzmocnienie współodpowiedzialności za los zwierząt.

Uczniowie podejmują liczne inicjatywy mające na celu podniesienie świadomości na temat ochrony praw zwierząt oraz ekologii, o czym wspominaliśmy na naszej stronie już kilkukrotnie. Od listopada zeszłego roku uczniowie zbierali karmę dla zwierząt, zachęcając szkolną społeczność do włączenia się w pomoc zwierzętom przebywającym w schronisku Sianożęć. Inicjatywa spotkała się z entuzjastycznym odzewem, co zaowocowało zorganizowaniem kolejnej zbiórki.

Młodzież zorganizowała także spotkanie edukacyjne z leśnikiem, Wojciechem Misiukiewiczem z Wigierskiego Parku Narodowego. Podczas tego wydarzenia młodzież miała okazję dowiedzieć się więcej o zwierzętach zamieszkujących okolicę, ich życiu, diecie, hierarchii w ich świecie oraz gatunkach chronionych występujących na terenie Parku. Dodatkowo, młodzież odwiedziła kilka przedszkoli, gdzie prowadziła zajęcia o zwierzętach, grając w gry i prowadząc zabawy, dzięki czemu maluchy mogły się wiele nauczyć na temat emocji oraz życia zwierząt.

Młodzież aktywnie włączyła się również w działania fundacji WWF Polska, symbolicznie adoptując panterę śnieżną oraz fokę szarą, wspierając w ten sposób działania fundacji, zmierzające do odbudowy populacji tych gatunków.

Fot. Animals Friend

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Projekt społeczny „Happy Book” promuje czytanie wśród dzieci w Suwałkach

Czytanie odgrywa kluczową rolę w rozwoju każdego dziecka, kształtując...

Młodzież z Suwałk uczy jak żyć bez Internetu: Projekt Wi-Fi OFF

Efekty pandemii dotykają nas w różnych aspektach życia społecznego...

Projekt „Spinacz – Jesteśmy razem” wciąż z energią

Uczestnicy projektu "Spinacz - Jesteśmy razem" nie zwalniają tempa!...

Młodzież walczy ze stresem

W obliczu coraz większego obciążenia psychicznego młodzieży, grupa uczennic...