Reklama

Trwa zrzutka na 10. edycję Festiwalu Literackiego Patrząc na Wschód w Budzie Ruskiej

Data:

- Reklama -

Przez ostatnie lata wiejski festiwal literacki Patrząc na Wschód stał się nie tylko ważnym wydarzeniem kulturalnym, ale także miejscem, gdzie spotykają się pasjonaci literatury, podróży i odkrywania świata. Po dziewięciu udanych edycjach nadchodzi czas na jubileusz – X edycję, która odbędzie się w dniach 14-17 sierpnia 2024 r. w Budzie Ruskiej nad rzeką Czarną Hańczą.

Organizatorzy festiwalu postanowili zorganizować zrzutkę online nie po raz pierwszy, aby zapewnić lepszy i bardziej zróżnicowany program festiwalu. Zebrane dzięki hojności darczyńców środki zostaną przeznaczone głównie na honoraria dla zaproszonych gości festiwalu, koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem, a także na drukowanie plakatów i ulotek promocyjnych.

Na przestrzeni lat festiwal Patrząc na Wschód gościł wielu wybitnych pisarzy, podróżników, dziennikarzy i propagatorów przyrody, którzy dzielili się swoimi pasjami, doświadczeniami i wiedzą z uczestnikami imprezy. Wśród gości festiwalu można było spotkać takie osoby jak: Aneta Prymaka-Oniszk, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Jagielski czy Małgorzata Szejnert.

Co wyróżnia ten festiwal spośród innych podobnych wydarzeń? Przede wszystkim jego wyjątkowa atmosfera. Impreza odbywa się na terenie ponad stuletniego gospodarstwa w Budzie Ruskiej, które kiedyś należało do staroobrzędowców przybyłych z Rosji. To miejsce, dosłownie i w przenośni, przesiąknięte jest magią Wschodu, co sprawia, że festiwal nabiera niepowtarzalnego charakteru.

Organizatorzy festiwalu, Piotr Brysacz, Piotr Malczewski i Radek Nowacki, wierzą w to, że każde miejsce na ziemi zasługuje na swój festiwal. Wierzą także w możliwość organizacji takiego wydarzenia na wsi, przyciągającego tłumy zainteresowanych, aby mogli oni doświadczyć czegoś zupełnie wyjątkowego, odmiennego od miejskiego zgiełku.

Budżet festiwalu opiera się przede wszystkim na wsparciu ze strony społeczności lokalnej i darczyńców. Każda złotówka wpłacona na zrzutkę online będzie miała ogromne znaczenie dla sukcesu X jubileuszowej edycji Festiwalu Literackiego Patrząc na Wschód.

Link do ZRZUTKI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Piotr Malczewski odznaczony przez przez Prezydenta Mongolii

W świecie kultury i sztuki, ale też działań społecznych...

Relaks, przyroda, książki i rozmowy: Festiwal „Patrząc na Wschód” w Budzie Ruskiej jeszcze przez dwa dni

Latem na Suwalszczyźnie mają miejsce wydarzenia, które na stałe...

„Patrząc na Wschód” – suwalski początek festiwalu. Środowe spotkania w Bibliotece Publicznej

Festiwal Literacki Patrząc na Wschód od lat skupia w...

Kolejny tydzień koncertów: Shamrock, Trzaska, Molesta, Bokka, Możdżer, Miss God

Przed nami emocjonujące wydarzenia kulturalne - niezależnie od tego,...