Reklama

W kinie nadchodzi „Przesilenie zimowe”. Wygraj bilety

Data:

- Reklama -

We wtorek, 19 marca w cyklu Kino Konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach zostanie zaprezentowany film „Przesilenie zimowe”. Reżyserią tego obrazu zajął się laureat dwóch Oscarów, Alexander Payne, a w głównej roli występuje nominowany do tej prestiżowej nagrody, Paul Giamatti, wcielający się w postać nielubianego nauczyciela o imieniu Paul.

#PodNaszymPatronatem

Akcja filmu dzieje się w 1970 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Paul, nie mając rodziny ani planów na ferie, zostaje w szkole, aby pilnować uczniów, którzy również nie mogą wrócić do domu. Wkrótce dołącza do niego jedyny uczeń, 15-letni Angus, który staje przed groźbą wydalenia z powodu swojego fatalnego zachowania. W trudnym dla nich czasie dołącza do nich kucharka Mary (w tej roli Da’Vine Joy Randolph), której syn niedawno zginął w Wietnamie.

Ta trójka zupełnie różnych ludzi zaczyna dzielić ze sobą świąteczne chwile, przeżywając zabawne przygody podczas dwóch śnieżnych tygodni w Nowej Anglii. W miarę jak święta zbliżają się do końca, odkrywają, że pomagając sobie nawzajem, są w stanie przezwyciężyć przeszłość i wybrać własną drogę.

„Przesilenie zimowe” to nie tylko świąteczna opowieść, ale także historia nietypowej rodziny, która formuje się w czasie świąt. Paul Giamatti, znany ze swojej wszechstronności aktorskiej, wciela się w postać nauczyciela, którego uczniowie, nauczyciele i dyrektor szkoły uważają za irytującego i pompatycznego. Jego postać, Paul Hunham, ma okazję odnaleźć ludzką stronę siebie, gdy musi spędzić święta w nietypowym towarzystwie.

Film porusza tematy samotności, straty, ale także zdolności do współczucia i tworzenia nowych więzi. Trójka bohaterów, pomimo swoich różnic, odkrywa, że mogą tworzyć własną rodzinę, niezależnie od tego, jak bardzo są oderwani od swoich korzeni.


Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na pokaz filmu PRZESILENIE ZIMOWE w Cinema Lumiere w Suwałkach, wystarczy do 14 marca do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwlaki.pl odpowiedź na pytanie: Za jakie filmy Alexander Payne zdobył Oscary?

Bilety wygrywają: Joanna Andryszczyk i ulikl@…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Tydzień z muzyką

W tym tygodniu wśród propozycji kulturalnych dominują wydarzenia muzyczne....

Nieoczekiwane zwroty akcji i emocje: „Monster” w Cinema Lumiere

Cinema Lumiere w Suwałkach zaprasza na kolejny seans w...

W tym tygodniu

Bogata w wydarzenia majówka za nami, a przed nami...

Pokaz filmu „Tyle co nic” w maju w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

We wtorek, 7 maja w kinie Cinema Lumiere w...