Reklama

Nowa rektor Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach wybrana. To dr Małgorzata Andryszczyk

Data:

- Reklama -

W poniedziałek, 22 kwietnia Kolegium Elektorów Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach zdecydowało, że dr n. o zdr. Małgorzata Andryszczyk będzie pełnić stanowisko nowej rektor tej uczelni.

Dr Małgorzata Andryszczyk, znana w środowisku akademickim oraz społecznym jako specjalistka z dziedziny nauk o zdrowiu, od lat związana jest z suwalską Uczelnią. Posiada bogate doświadczenie, które zdobywała na przestrzeni lat, stopniowo awansując na kolejne stanowiska.

Od 2012 roku pełniła funkcję zastępcy dyrektora w Instytucie Ochrony Zdrowia, który obecnie przekształcił się w Wydział Ochrony Zdrowia. W październiku 2019 roku została wybrana na stanowisko Dziekana tego wydziału. Jej zaangażowanie w rozwój naukowy oraz działalność dydaktyczną zostały docenione przez społeczność akademicką.

Decyzja Kolegium Elektorów nie była łatwa, gdyż kandydaci – dr Małgorzata Andryszczyk oraz dr inż. Marcin Sobotka – prezentowali wysoki poziom kompetencji oraz wizji rozwoju uczelni.

Dr Małgorzata Andryszczyk obejmie funkcję Rektor Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach od 1 września 2024 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Juwenalia 2024 (jeszcze więcej zdjęć)

W tym roku na bulwarach wystąpili: Osyda, Mesajah, Daj...

Zaprojektuj koszulkę i zgarnij pieniądze

Rusza V edycja wyjątkowego konkursu! Do rywalizacji na projekt...

Udana symulacja: Tym razem tragiczne zakończenie imprezy

Nikt nie spodziewał się, że dyskoteka w patio Państwowej...

Pogotowie Maturalne – trwa rekrutacja

Kolejna edycja kursów przygotowujących do egzaminów maturalnych, które organizuje...