Reklama

Pokaz filmu „Tyle co nic” w maju w Cinema Lumiere (wygraj bilety)

Data:

- Reklama -

We wtorek, 7 maja w kinie Cinema Lumiere w Suwałkach odbędzie się pokaz filmu „Tyle co nic” w cyklu Kino Konesera. Produkcja ta, nagrodzona podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, opowiada historię Jarka, który jako rolnik i aktywista staje w obronie swojej społeczności w obliczu zdrady lokalnego posła. Główny bohater organizuje protest, nieświadomy, że wkrótce zostanie wciągnięty w mroczną intrygę, zagrażającą nie tylko jemu, ale także jego bliskim i marzeniom o lepszej przyszłości.

Reżyser Grzegorz Dębowski stworzył film poruszający społeczne i psychologiczne kwestie, tworząc obraz głębszy niż typowy dla wsi. Produkcja wyróżniona została na FPFF w Gdyni, gdzie Dębowskiego uhonorowano za najlepszy debiut reżyserski i scenariusz, a Artura Paczesnego za najlepszą rolę aktorską. Agnieszka Kwietniewska otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Reżyser podkreślał, że film zaczął się od inspiracji obserwacjami życiowymi, a rozmowy na ulicach i w pociągach skłoniły go do stworzenia scenariusza. Dębowski chciał opowiedzieć historię bohatera, który walczy o swoje prawa i zmuszony jest zmierzyć się z różnymi rolami życiowymi.

Film został zrealizowany w okolicach Olsztyna, gdzie reżyser wraz z zespołem odwiedzali różne miejscowości, aby odnaleźć odpowiednie lokacje. Produkcja wykorzystała też możliwość udziału lokalnych aktorów i mieszkańców, co wpłynęło na autentyczność przedstawianej historii.

„Tyle co nic” jest bardzo prostym i surowym filmem, który w pewnym momencie zaczął do nas mówić. Na przykład wypierał muzykę ilustracyjną każdego rodzaju (…). W pewnym momencie zrozumiałem, że ten film nie chce, aby najbardziej emocjonalne sytuacje były muzycznie „wspomagane”, ale wręcz przeciwnie – momenty, w których zazwyczaj dodaje się muzykę, w „Tyle co nic” stały się momentami, z których dźwięki zaczęliśmy zabierać – i wtedy wszystko zaczęło się układać (…). Wszelkie prace muzyczne skończyły się więc na tym, że to nie muzyka, ale jej brak jest u nas świadomym środkiem wyrazu artystycznego – tłumaczy reżyser.

Fot. Materiały prasowe.

Aby wziąć udział w losowaniu 2 pojedynczych biletów na film TYLE CO NIC, wystarczy do 3 maja do godz. 10.00 wysłać do nas maila (redakcja@niebywalesuwalki.pl) z odpowiedzią na pytanie: Przy jakich znanych produkcjach Grzegorz Dębowski był asystentem reżysera? Bilety wygrywają: Anna Bielska i Tomasz Michałowski.

Pokaz filmu „Tyle co nic” w cyklu Kino konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zabierz mnie na Księżyc: Komedia, która zawróci widzom w głowach (wygraj bilety)

12 lipca 2024 roku na ekranach kin zagości niezwykła...

Costner na Dzikim Zachodzie (wygraj bilety)

Laureat Oscara Kevin Costner powraca do reżyserii filmowej w...

Noc Kupały i inne atrakcje

Sprawdźmy, jakie wydarzenie odbędą się w tym tygodniu. Dokąd...

Dotrzeć „Do granic” (do wygrania bilety do Cinema Lumiere)

W cyklu Kino Konesera w Cinema Lumiere w Suwałkach,...