Reklama

Targi Książki w Białymstoku: Żulczyk, Chmielarz, Nosowska, Bralczyk

Data:

- Reklama -

Jak co roku Białystok na kilka dni stanie się stolicą literatury i czytelnictwa. Zbliżają się 11. Targi Książki w Białymstoku i towarzyszący im Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”. Prawie 100 wydawców z całej Polski, ponad 20 spotkań autorskich z czołowymi autorami, konkursy i atrakcje dla czytelników w każdym wieku – to wszystko już w dniach 19-21 kwietnia 2024 r. na Stadionie Miejskim! Po raz kolejny za organizację wydarzeń odpowiada białostocka Fundacja Sąsiedzi.

#PodNaszymPatronatem

Targi Książki w Białymstoku to wielkie, podlaskie święto literatury. Świętują wszyscy – od wydawców i księgarzy, poprzez autorów, redaktorów i tłumaczy, aż po czytelników. Rokrocznie białostockie targi odwiedza około 20 tysięcy wielbicieli książek. Uczestnictwo w targach daje niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowościami wydawniczymi, zdobycia autografów ulubionych pisarzy oraz wzięcia udziału w bezpłatnych spotkaniach autorskich. Organizatorzy Targów Książki w Białymstoku dbają o to, by zarówno najmłodsi, jak i starsi pasjonaci literatury mogli poczuć się częścią czytelniczej społeczności Podlasia.

Piątek, tradycyjnie, będzie dniem dedykowanym dzieciom i młodzieży. Uczniowie szkół pod opieką nauczycieli będą mieli okazję wziąć udział w aż 7 spotkaniach autorskich: z Marcinem Kruszewskim – TikTokerem, znanym szerszej publiczności pod pseudonimem „Prawo Marcina”, Agnieszką Frączek, Aleksandrą Struską-Musiał, Piotrem Karskim, Tomaszem Samojlikiem oraz podlaskimi pisarkami: Agnieszką Suchowierską i Celiną Zubrycką. Podczas spotkań uczniowie będą mieli okazję zadać ulubionym twórcom pytania, dowiedzieć się, jak wygląda proces twórczy pisarza czy podzielić się spostrzeżeniami na temat własnych czytelniczych doświadczeń.

W sobotę i niedzielę odbędzie się kilkanaście otwartych spotkań dla dorosłej publiczności. W tym roku Białystok odwiedzą m.in. Jakub Żulczyk, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Nosowska, Aneta Prymaka-Oniszk czy prof. Jerzy Bralczyk. Nie zabraknie również spotkań z rodowitymi podlaskimi twórcami – Dżennetą Bogdanowicz, prof. Adamem Czesławem Dobrońskim, Andrzejem Fiedorukiem czy Wojciechem Koronkiewiczem.

Przez całe trzy dni czytelnicy będą mieli możliwość zapoznać się z ofertą blisko 100 wydawców z całej Polski. W ich asortymencie znajduje się m.in. literatura dla dzieci i młodzieży, literatura piękna, podróżnicza, naukowa i artystyczna. Po raz pierwszy Białystok odwiedzi Wydawnictwo Tajfuny, promujące literaturę wschodnioazjatycką, Polskie Wydawnictwo Muzyczne czy Wydawnictwa Komunikacji i Łączności.

Szczegóły dotyczące spotkań z autorami – w naszym kalendarzu.

11. Targi Książki w Białymstoku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Kamienie musiały polecieć” – książka o niełatwych relacjach. Spotkanie autorskie z Anetą Prymaką-Oniszk

Choć było to spotkanie autorskie, to zorganizowane zostało w...

W tym tygodniu… Startuje Fit Forest Wigry

Przed nami spotkania, wystawy, festiwal teatralny (Olecko), warsztaty śpiewu...

Literacko i serialowo – spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Spotkania z ludźmi pióra zawsze cieszą się popularnością, a...

Pod naszym patronatem: 10. Targi Książki i Festiwal Literacki „Na pograniczu kultur”

W dniach 21-23 kwietnia 2023 roku Stadion Miejski w...