Reklama

Gwiazdorsko i z humorem – Grupa MoCarta uświetniła rocznicę wejścia do Unii Europejskiej

Data:

- Reklama -

Dwie dekady w Unii Europejskiej – taką piękną rocznicę należy uczcić w odpowiedni sposób. Suwalskie obchody zwieńczył wyjątkowy akcent, a mianowicie występ Grupy MoCarta, charyzmatycznego kwartetu, który wypełnia koncertowe sale w rozmaitych zakątkach świata.

01 V 2024, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury; Grupa MoCarta – Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk, Bolesław Błaszczyk.
© 2024 Wojciech Otłowski

Program, który podczas swojej poprzedniej wizyty w Suwałkach artyści prezentowali, oparty był na ich podróżniczych doświadczeniach. Tym razem też do wspólnej wyprawy zostaliśmy zaproszeni, ale była to podróż w czasie, w poszukiwaniu źródeł muzyki, by spotkać wielkie muzyczne gwiazdy sprzed wieków i sprzed dekad. O tym, że wciąż są sławne, świadczy fakt, iż parę taktów wystarczyło, by publiczność owacyjnie oklaskiwała doskonale znane i lubiane utwory.

01 V 2024, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury; Grupa MoCarta – Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk, Bolesław Błaszczyk.
© 2024 Wojciech Otłowski

Podobnie jak poprzednim razem na scenie oprócz muzyków znalazł się ekran, a wyświetlane na nim obrazy i filmy były sposobem na przedstawienie tytułowych gwiazd, bo koncert nosi nazwę „Grupa MoCarta wśród gwiazd”. W ten nietuzinkowy sposób występ wzbogacony został o wypowiedzi Jana Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena (w te role wcielili się członkowie kwartetu), a oprócz nich – już we własnej osobie – Artur Andrus, Wojciech Karolak, Marek Napiórkowski, Zbigniew Wodecki.

01 V 2024, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury; Grupa MoCarta
© 2024 Wojciech Otłowski

Podczas środowego koncertu zaprezentowane zostały wybrane piosenki grupy The Beatles, wraz z artystami słuchacze przekonali się, jak działa muzyczny GPS, były i muzyka lżejsza, rozrywkowa, jak choćby „Cała sala śpiewa z nami” czy na zakończenie, jako bis – „Szła dzieweczka do laseczka”, w których to utworach swój udział miała i publiczność.

01 V 2024, Suwałki – Sala im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury; Grupa MoCarta
© 2024 Wojciech Otłowski

Muzyczne prezentacje Grupy MoCarta bardzo spodobały się licznie przybyłym suwalczanom. Długo niemilknące brawa skłoniły muzyków do zaprezentowania „poetyckiego kącika”, czyli „Wiersza rozpędzającego” autorstwa Artura Andrusa. I w ten sposób świętowanie dwudziestolecia bytności Polski w Unii Europejskiej dobiegło końca.

Fotografie w postaci pokazu slajdów: Wojciech Otłowski

Byli niemal wszędzie – w końcu dotarli i do Suwałk!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Gwiazdy ze świata i polski akcent na koniec. Piątkowe koncerty 17. SBF

Malkontenci narzekający, że festiwal bluesowy zmierza w złą stronę...

Sukces Agaty Obuchowskiej z Art VOICE w Hiszpanii

Agata Obuchowska, utalentowana uczestniczka zajęć w studiu piosenki Art...

W lipcu 5. edycja Festiwalu „Wigrosfera”. Gwiazdą wydarzenia będzie fiński zespół Ensemble Gamut!

Festiwal "Wigrosfera" to wyjątkowe wydarzenie, które łączy muzykę z...