Reklama

Wesprzyj Teatr-Akcje na Zrzutka.pl. Znamy termin, mamy plakat

Data:

- Reklama -

Znamy już dokładny termin Suwalskich Teatr-Akcji – festiwal potrwa od 26 lipca do 8 sierpnia. W ciągu dwóch tygodni zobaczmy m.in. 8 spektakli, 3 produkcje festiwalowe i koncert zespołu Same Baby. Wstęp dla widzów będzie bezpłatny. Właśnie trwa zbiórka funduszy na festiwal – zachęcamy do wsparcia na na Zrzutka.pl.

Teatr-Akcje to festiwal, który wraca na kulturalną mapę Suwałk po 9 latach nieobecności. Jego organizator – Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej „Nie Po Drodze” otrzymało na realizację dotację w wysokości 16 tys. zł od Miasta Suwałki. To jednak nie wystarczy, by zrealizować program złożony z kilkunastu występów i warsztatów artystycznych i bogatej oferty wydarzeń towarzyszących. Stąd prośba o wsparcie finansowe.

Siłą Teatr-Akcji zawsze była społeczność, czujemy Wasze wsparcie każdego dnia, liczymy na to, że teraz Wasza pomoc pomoże domknąć i rozszerzyć program festiwalu. Jeśli program nam urośnie, również czas festiwalu może się wydłużyć. Wszystkie wydarzenia Teatr-Akcji będą bezpłatne dla widzów – przekonują organizatorzy.

Zostań Ministrem Kultury albo przejedź się kombajnem

Dla darczyńców festiwalu przygotowano wiele różnorodnych nagród – to m.in. wycieczki po Suwałkach i Warszawie, karnety na zajęcia dla dzieci i na treningi w Kettlebell Jaćwież, testy osobowości, ekologiczny miód, wizyta w pasiece, plakaty, torby i koszulki festiwalowe, a nawet… rajd kombajnem po Suwałkach  „tytuł naszego osobistego Ministra Kultury” !

Nie dostaliśmy grantu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację 11. Teatr-Akcji, dlatego masz jedyną i niepowtarzalną szansę zostać naszym osobistym Ministrem Kultury – czytamy na stronie zrzutki.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/hsdvnc

Teatr-Akcje 2024 – program

Na ten moment w programie festiwalu znalazły się następujące wydarzenia:

– 8 spektakli (w tym 3 dla dzieci),

– 3 produkcje festiwalowe,

– koncert,

– 4 warsztaty tematyczne,

– Klub Festiwalowy,

– rozmowy pospektaklowe,

– panele dyskusyjne,

– kino festiwalowe.

Wydarzenia festiwalowe:

spektakle artystów zawodowych

„Żyjesz naprawdę w innym świecie” – H. Fiebig, J. Stanicka, D. Namiotko

W dokumentalnym przedstawieniu twórcy i twórczynie udają się w podróż do swoich tożsamości.

„Schwarzcharakterki” – Julia Mark

Spektakl łączy elementy stand-up’u, czarnej komedii i groteski. Opowiada o kobiecym prawie do bycia sobą w gniewie.

„Przygody kropli wody” – Adam Walny (dla dzieci)

Sztuka Marii Terlikowskiej to zabawna, pisana klasycznym wierszem, historia dla najmłodszych o fenomenie wody.

„Noe” – Adam Walny (familijny)

Spektakl o dyrygencie. Staje on przed zadaniem poprowadzenia koncertu z partytury „Potop”. Niestety Orkiestra przerażona zapisem treści koncertu ucieka.

spektakle amatorskie lub półamatorskie

„Wiwisekcja” – Joanna Rutkowska

Historia 27-letniego mężczyzny – Strawińskiego, który dotychczas wiódł życie oparte na zabawie i przyjemności. Pewnego dnia doznaje wizji, w której rani swojego – zdaje się – sobowtóra.

„Życie beztlenowe” – Krzysztof Rudowicz

Efekt międzypokoleniowej współpracy środowiska skupionego przy Suwalskim Klubie Seniora z przyjaciółmi sympatyzującymi ze Stowarzyszeniem „Nie Po Drodze”.

Pokaz powarsztatowy Teatru improv – Joanna Lewoc

Pokaz teatru improwizowanego uczestników warsztatów przeprowadzonych przez Joannę Lewoc.

„Przygoda Alladyna” – Katarzyna Wyrzykowska (dla dzieci)

Bajka o chłopcu, który dzięki swej uczciwości otrzymał niesamowitą nagrodę – mapę prowadzącą do skarbu. Wyrusza w drogę, aby go odnaleźć.

produkcje festiwalowe

To autorskie produkcje teatralne i performatywne stworzone we współpracy między profesjonalnymi artystami a lokalnymi amatorami sztuki scenicznej. Zgodnie z tradycją festiwalu, produkcje prezentowane są w przestrzeniach miejskich, transformując je w miejsce spotkania codzienności z teatrem.

Performensy miejskie – Oskar Pawełko

Akcja parateatralną na ul. Kościuszki: krótkie sceny-akcje pomiędzy teatrem absurdu, a realizmem magicznym inspirowane tekstami dramatycznymi Tennesseego Williamsa.

„Trzepak, czyli skok na główkę” – Teatr Hybrydowy

Punktem wyjścia pracy-kreacji zbiorowej zespołu jest mityczny Trzepak, przestrzeń dzieciństwa. Przestrzeń ta staje się   przyczynkiem do namysłu lub niemyślenia właśnie, a odnalezienia tych jakości, sklejonych z nimi emocji w ciele, w ruchu, w kontakcie, w zbiorowej podświadomości.

Akcja Stoły

Odwołując się do bogatej symboliki stołu chcemy ustawić wzdłuż ulicy Chłodnej kilkadziesiąt stołów, które staną się swoistym forum twórczych wypowiedzi kilkudziesięciu artystów. Reżyseria: Mirosława Krymska.

Koncert

Same baby – kobiecy kolektyw muzyczny oscylujący wokół różnorodnych tematów i gatunków muzycznych. To Suwalczanki z krwi i kości, związane z naszą krainą, jej krajobrazami, lasami, bezdrożami, rzekami, jeziorami, mokradłami, kamieniami, mchami i ziołami.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe będzie bezpłatny.

Plakat Teatr-Akcji

Gotowy jest już także plakat festiwalu. – Chcieliśmy, by były w nim słońce i wiatr, energia, radość i wolność. I duch poprzednich edycji festiwalu – piszą organizatorzy.

Autorką plakatu, jak również całej identyfikacji wizualnej festiwalu, jest Aleksandra Wierzbińska, wolontariuszka poprzednich edycji Teatr-Akcji, która powraca na wydarzenie jako artystka sztuk wizualnych. Aktualnie studiuje grafikę artystyczną w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalskie Teatr-Akcje z nową energią: Kultowy festiwal wraca po 9 latach

W tym roku do Suwałk powrócą Teatr-Akcje, festiwal teatru...

Festiwal Filmowy Wajda na Nowo (program): Kto pojawi się w Suwałkach w tym roku?

Trzecia edycja Festiwalu Filmowego Wajda na Nowo zbliża się...

Konkurs na dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury: Wpłynęły trzy oferty

Oferty konkursowe można było składać do 30 listopada -...

Radni o podwyżkach, Suwalskim Ośrodku Kultury i śmieciach

Środowa (29 września) sesja Rady Miejskiej w Suwałkach poświęcona...