Oferty konkursowe można było składać do 30 listopada – póki co kandydatów jest trzech (liczba ta może ulec zmianie, ponieważ Ratusz czeka jeszcze na oferty wysłane drogą pocztową). To druga próba wyłonienia nowego dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Następcą Alicji Andrulewicz miał zostać Krzysztof Dziemian, kandydat rekomendowany na to stanowisko przez komisję konkursową, w której zasiadają również przedstawiciele Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – ten jednak umowy nie podpisał i do czasu rozstrzygnięcia kolejnego konkursu kierownictwo w Suwalskim Ośrodku Kultury przejął dr Ignacy Ołów. Dotychczasowy zastępca dyrektora placówki brał udział w pierwszym konkursie, nie jest wykluczone, że swoją ofertę zgłosił również teraz.

Czy rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora Suwalskiego Ośrodka Kultury można oczekiwać przed końcem roku? Trudno powiedzieć. Jak tłumaczy Kamil Sznel, kierownik Biura Prezydenta Miasta – wszystko zależy od pracy komisji konkursowej, która musi sprawdzić oferty, spotkać się z kandydatami i rekomendować jedną z osób na stanowisko dyrektora. Ostatnim krokiem jest podpisanie umowy pomiędzy kandydatem a prezydentem Suwałk.

Ignacy Ołów dyrektorem Suwalskiego Ośrodka Kultury (audio)

Krzysztof Dziemian z rekomendacją komisji na stanowisko dyrektora SOK-u

Krzysztof Dziemian nie zostanie dyrektorem Suwalskiego Ośrodka Kultury

Roszady w kulturze. Dotychczasowej dyrektor SOK wygasa kontrakt. Zastąpi ją urzędniczka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj