Reklama

W Strefie Ekonomicznej obniżone progi inwestycyjne

Data:

- Reklama -

Bardzo dobre wieści napłynęły w środę, 26 czerwca z Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Projektowane są zmiany legislacyjne mające na celu obniżenie minimalnych progów inwestycyjnych w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSSE).

Dzięki wspólnym działaniom posła KO Jacka Niedźwiedzkiego oraz Zarządu SSSE, w tym osobistej interwencji wiceprezes Strefy Anny Naszkiewicz u premiera Donalda Tuska, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z dużo niższych progów inwestycyjnych na terenach SSSE. Te zmiany dotyczyć będą obszarów Suwałk, powiatu suwalskiego, sejneńskiego i innych terenów przygranicznych.

Zmiany wynikają z nowelizacji „Rządowego Programu rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych na lata 2024-2030”. Po wcześniejszej interwencji posła Jacka Niedźwiedzkiego w marcu br., do programu dodano powiat suwalski, sejneński oraz Suwałki jako miasto na prawach powiatu.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii podało, że resort zdecydował się na dodanie w rozporządzeniu w sprawie pomocy publicznej zapisu, który obniża minimalne koszty związane z realizacją nowej inwestycji na obszarach objętych powyższym programem. Nowe progi inwestycyjne będą wynosić:

  • 10 mln zł dla dużego przedsiębiorcy
  • 1 mln zł dla przedsiębiorcy średniego
  • 0,5 mln zł dla małego przedsiębiorcy
  • 0,2 mln zł dla mikroprzedsiębiorcy

Proces legislacyjny tych zmian zostanie niebawem uruchomiony.

Obniżenie progów inwestycyjnych w SSSE ma na celu przyciągnięcie nowych inwestycji oraz stworzenie nowych miejsc pracy na terenie Suwalszczyzny. Jest to szczególnie istotne dla rozwoju gospodarczego regionu, który do tej pory zmagał się z wyższymi barierami wejścia dla potencjalnych inwestorów.

Dzięki tym zmianom przedsiębiorcy, zwłaszcza ci z sektora mikro-, małych i średnich firm, będą mieli większe szanse na realizację swoich projektów inwestycyjnych w SSSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Kiedy remont suwalskiego dworca? PKP twierdzi, że opóźniał… konserwator

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, otrzymał odpowiedź na swoje pismo...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Zmiany w Strefie Ekonomicznej

Nowym prezesem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Suwałkach został...

Paweł Wnukowski z najlepszym wynikiem w okręgu nr 2 do Sejmiku

W wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu nr...