Reklama

Michał Połuboczek złożył ślubowanie poselskie

Data:

- Reklama -

W środę, 26 czerwca, podczas pierwszego dnia 14 posiedzenia Sejmu X kadencji, miało miejsce uroczyste ślubowanie Michała Połuboczka, posła Konfederacji urodzonego w Suwałkach. Połuboczek, często przebywający w rodzinnych stronach, oficjalnie objął mandat poselski, który wcześniej był przypisany Grzegorzowi Braunowi, obecnemu europosłowi.

Już dwa tygodnie temu było wiadomo, że Michał Połuboczek przyjmie mandat sejmowy, jednak dopiero teraz może w pełni wykonywać swoje obowiązki poselskie. W swoim inauguracyjnym przemówieniu poseł zaznaczył, że zamierza działać na rzecz Suwałk i całego regionu.

„Bardzo zależy mi na rodzinnym mieście, dlatego jeszcze przed ślubowaniem zapowiedziałem otwarcie filii mojego biura poselskiego w Suwałkach. Zawsze uwypuklam, że jestem dumny ze swojego pochodzenia i wiele zawdzięczam Suwałkom. Teraz będę miał niepowtarzalną okazję dołożenia swojej cegiełki w rozwoju naszego miasta. Można powiedzieć, że niejako będę mógł czynem podziękować za to, co dała mi Suwalszczyzna” – powiedział Połuboczek.

Michał Połuboczek zapowiedział już kilka inicjatyw, które zamierza realizować w ramach nowo powołanego Suwalskiego Zespołu Parlamentarnego. Ten zespół, w którego skład mają wejść również inni posłowie z regionu, ma na celu wspieranie rozwoju regionu i rozwiązywanie jego problemów.

Świeżo upieczony poseł podkreśla, że w sprawach dotyczących Suwalszczyzny chce współpracować z każdym, kto przyjdzie z propozycją ciekawego pomysłu. „Jestem otwarty na współpracę i dialog. Każdy dobry pomysł, który przyniesie korzyści dla naszego regionu, zasługuje na wsparcie, niezależnie od tego, skąd pochodzi” – dodał Połuboczek.

2 KOMENTARZE

  1. Doszły mnie właśnie słuchy, jakoby prezydent Suwałk właśnie zgłosił PUW w Białymstoku gotowość przyjęcia i zakwaterowania w naszym mieście 1000 przybyszów ekonomicznych z Afryki i Azji na wypadek nagłego napływu emigrantów zza wschodniej granicy! Czesław R. zapewnił jednak, że to tylko formalność na ewentualność potrzeby zaopiekowania się pewną grupą cudzoziemców… Narazie to tylko ewentualność, ale kto zagwarantuje suwalczanom, że za jakiś czas, gdy przyjadą przestępcy z zagranicy Suwałki, nie przekształcą się w jakiś Sztokholm na przykład! Żenada…

  2. Z tegorocznego zeznania majątkowego wynika, że Czesio R. jest na tle innych włodarzy miejskich biedny jak mysz kościelna… Tylko dwie chacjendy, kilka działeczek, dwa autka, motorek, kilkaset tysięcy zł oszczędności w banku, akcje Wigier i żadnych kredytów, w przeciwieństwie do naszych ukochanych Suwałk, które to nasz prezydio zadłuża z roku na rok coraz bardziej… Majątek Cz.R. jest naprawdę znikomy. Każdy suwalczanin to wszystko posiada… Żenada!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Michał Połuboczek wchodzi do Sejmu w miejsce Grzegorza Brauna. Pochodzi z Suwałk

Dziś przed Urzędem Miejskim odbyła się konferencja prasowa członków...

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego w Suwałkach

9 czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego. Pozostały tylko 22...

Wywiad z Robertem Osydą, kandydatem na prezydenta Suwałk

Wydawało się, że walka o fotel prezydenta Suwałk rozegra...

Nowa Nadzieja dla Suwałk? Robert Osyda „spoza kliki” ze wsparciem Krzysztofa Bosaka

We wtorek, 12 marca, Suwałki gościły wicemarszałka Sejmu, Krzysztofa...