Reklama

Czym jest „Mały Cud”? Wystawa Anety Stabińskiej w Galerii Sztuki Stara Łaźnia w Suwałkach

Data:

- Reklama -

Galeria Sztuki Stara Łaźnia w Suwałkach zaprasza na wyjątkową wystawę fotograficzną autorstwa Anety Stabińskiej zatytułowaną „MAŁY CUD”. Wernisaż odbędzie się 19 lipca o godzinie 18:00, a wystawę będzie można oglądać do 29 września 2024 roku.

Aneta Stabińska – autoportret

Wystawa „MAŁY CUD” jest swoistą podróżą przez codzienność i przestrzeń, które otaczają autorkę na każdym kroku. Aneta Stabińska, sejneńśka fotografka, w swoich pracach stara się uchwycić to, co często umyka naszym oczom w pośpiechu codziennego życia. Jej fotografie to kadry z najbliższego otoczenia, zarówno miejskiego, jak i wiejskiego, które często odwiedza. Autorka podzieliła te przestrzenie na trzy kręgi: osiedlową przestrzeń wokół jej bloku mieszkalnego, małomiasteczkową oraz wiejską.

Fotografie Anety Stabińskiej to opowieści o miejscach, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zwyczajne, a nawet banalne. Jednakże, przyglądając się im uważnie, można dostrzec „małe cuda” codzienności – drobne, często niezauważalne zmiany, zakłócenia porządku, ciekawostki, powtarzalności, niespodzianki, absurdy czy zaskakujące wytwory człowieka. To właśnie te niepozorne, błahe momenty, które przynoszą autentyczne poczucie zaskoczenia, euforii czy lekkiego rozbawienia, są głównym tematem wystawy.

Aneta Stabińska to wszechstronna fotografka, która z równą pasją fotografuje ludzi, przyrodę, krajobrazy oraz architekturę. Jej prace można znaleźć na profilach społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram, pod nazwą „People I Have Met”. W dorobku artystycznym Stabińskiej znajdują się wystawy, w tym „Granice Czucia” prezentowane w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku oraz Augustowskich Placówkach Kultury, a także „O Północy” w Galerii Jednego Obrazu w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Wystawa „MAŁY CUD” w Galerii Sztuki Stara Łaźnia to doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat codziennych, lecz niezwykłych chwil uchwyconych przez obiektyw Anety Stabińskiej.

Więcej informacji o twórczości Anety Stabińskiej można znaleźć na jej profilach:

facebook.com/PeopleihavemetByAnetaStabinska
instagram: peopleihavemet.foto
https://www.facebook.com/AnetaStabinska.Photo

Chciałabym zobaczyć wszystkie „światy”. Wywiad z Anetą Stabińską, fotografką z Sejn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

W tym tygodniu…

Spotkania, pokazy filmowe (w tym w cyklu "Kino konesera"...

W piątek finisaż wystawy malarstwa i rysunku „Pole sztuki”

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na finisaż wystawy malarstwa i...

W tym tygodniu – spotkania, koncerty, wystawy

Jakie wydarzenia czekają nas w tym tygodniu? Sprawdźmy, co...

Marian Murawski pośmiertnie: Wystawa „Pole sztuki” w Starej Łaźni w Suwałkach

Galeria Sztuki Stara Łaźnia w Suwałkach od soboty, 5...