Reklama

Będzie więcej zieleni

Data:

- Reklama -

Na początku czerwca radna z klubu „Łączą nas Suwałki”, Anna Ruszewska wystosowała do prezydenta Suwałk interpelację dotyczącą nasadzeń krzewów w pasie drogowym ulicy Pułaskiego. Jesienią bieżącego roku Zarząd Dróg i Zieleni rozpocznie realizację prac.

– Proszę o rozważenie podjęcia działań w celu dokonania nasadzeń krzewów w pasie drogowym ulicy Pułaskiego wzdłuż barier oddzielających 2 pasy ruchu na wysokości od skrzyżowania tej ulicy z ul. Świerkowej i Tysiąclecia Litwy do skrzyżowania z ul. Fryderyka Chopina. Tego typu nasadzenia znajdują się wzdłuż ul. Mikołaja Reja. Nasadzenie krzewów zabezpieczy częściowo mieszkańców przed oddziaływaniem spalin i zniweluje hałas – apelowała w swoim piśmie radna.

Autorka interpelacji podkreśliła, że zieleń w pasie drogowym pełni wiele funkcji: chroni użytkowników drogi przed oślepianiem przez pojazdy nadjeżdżające z kierunku przeciwnego; chroni drogę przed zawiewaniem i zaśnieżaniem; a przyległy teren przed nadmiernym hałasem, zanieczyszczeniem powietrza, wody i gleby.

To kolejna interpelacja Anny Ruszewskiej związana z zielenią w mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Wybory 2024: Kto startuje z urzędującym prezydentem Suwałk?

Stoimy przed wyborem nowych przedstawicieli do Rady Miejskiej w...

Przystanki niedoświetlone jesienią i zimą. Radny interpeluje

Podświetlenie przystanków autobusowych jesienią i zimą może znacząco poprawić...

Bulwary czeka rozbudowa, więc nowa ścieżka rowerowa powstanie

O budowę nowej ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Czarna Hańcza...