Reklama

„Powodzenia, Leo Grande” wkrótce w Cinema Lumiere

Data:

- Reklama -

„Powodzenia, Leo Grande” to historia Nancy Stokes, emerytowanej nauczycielki, a przy tym wdowy, która po dwóch latach samotności, w nagłym przypływie fantazji, decyduje się wynająć chłopaka do towarzystwa. Gra go, znany m.in. z przebojowego serialu „Peaky Blinders”, przystojny Daryl McCormack. Film do kin trafi 15 lipca.

Emma Thompson to gwiazda pierwszej wielkości, laureatka dwóch Oscarów („Rozważna i romantyczna”, „Powrót do Howards End”) i wielu innych prestiżowych nagród, jak również autorka scenariuszy i producentka. Jej nazwisko stanowi gwarancję wysokiej klasy projektów, w których aktorka bierze udział. Nie inaczej jest w przypadku jej najnowszego filmu „Powodzenia, Leo Grande” (w kinach od 15 lipca).

Materiały promocyjne dystrybutora.

Film wyszedł spod ręki znakomitej australijskiej reżyserki Sophie Hyde („Zwierzęta”), która zrealizowała komediodramat jednocześnie lekki i ważny. Pełen humoru i brawury obyczajowej, zyskał doskonałe recenzje. „Fenomenalna”, „hipnotyzująca”, „kobieca, ale powściągliwa” – tak zgodnym głosem komplementują Thompson krytycy. Ona sama podkreślała na konferencji prasowej podczas MFF w Berlinie (Berlinale 2022), że satysfakcja seksualna kobiet „nigdy nie była na liście priorytetów świata”: – Jeśli gdzieś na wsi brytyjskiej, niemieckiej czy francuskiej spytalibyśmy starsze kobiety, ile miały orgazmów, byłyby ogromnie zaskoczone. Ale i niektóre młodsze kobiety, z którymi aktorka rozmawiała po projekcji filmu, przyznawały, że miewały problemy z rozmowami o intymności. – Czym jest przyjemność, czym wstyd, dlaczego czujemy się zawstydzone mówiąc o przyjemnościach fizycznych – oto dyskusja, którą, mamy nadzieję, wzbudzi ten film – dodawała Thompson.

Nancy Stokes (Emma Thompson), emerytowana nauczycielka i wdowa, przez całe życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym, przystojnym sex workerem Leo Grande (Daryl McCormack). W pokoju hotelowym poza miastem Nancy spotyka się z Leo, który okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie i niecodziennej erudycji. W tych nietypowych okolicznościach Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji własnego ciała oraz rozkoszy, która może z tego płynąć.

W naszym konkursie, który trwa do 1 lipca do godz. 20.00, dwie osoby mogą wygrać pojedyncze bilety na pokaz filmu POWODZENIA, LEO GRANDE w Cinema Lumiere. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl prawidłową odpowiedź na pytanie: Za jaką rolę Emma Thompson dostała najwięcej nagród?

Bilety wygrywają: Radosław Balczeniuk i Joanna Jakubanis.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

David Bowie w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

Film "Moonage Daydream" przybliży nam geniusz Davida Bowiego, jednego...

„Śubuk” w Cinema Lumiere. Wygraj bilety

„Śubuk” to najnowsze dzieło producentów „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodziny”...

W Kinie konesera „Bohater”

Dwukrotny zdobywca Oscara (za „Rozstanie” i „Klienta”) powraca do...

Profesor Simona z Kossaków na wielkim ekranie

"Simona", film w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz w Cinema Lumiere...
%d bloggers like this: