Reklama

Zbliża się Suwałki Blues Festival Extra Ladies Night. Trwa sprzedaż biletów

Data:

- Reklama -

Suwałki Blues Festival Extra Ladies Night to specjalny koncert, który odbędzie się w hali Suwałki Arena w dniu 10 lipca. Wystąpią: Shemekia Copeland, Erja Lyytinen i kobiece trio Ornery Broad.  

Wydarzenie objęte jest patronatem m.in. portalu „Niebywałe Suwałki”.

Bilety w cenie 100 zł można kupić przez Internet. 

Ladies Night to nowa propozycja, jeśli chodzi o Suwałki Blues Festival. Główne koncerty wydarzenia zawsze były darmowe i odbywały się na scenach plenerowych w różnych częściach miasta. Koncert w hali Suwałki Arena jest biletowany.

Gwiazdy, które wystąpią podczas koncertu to:

Shemekia Copeland (na zdj. głównym, foto: Victoria Smith), która karierę rozpoczęła w wieku 18 lat. Dziś wielokrotnie nagradzana wokalistka jest jedną z najbardziej rozpoznawanych artystek światowej sceny bluesowej i rootsowej. Od debiutu do wydania albumu The Soul Truth w 2005 roku, Shemekia zdobyła osiem nagród Blues Music Awards, wiele nagród Living Blues Awards (w tym prestiżowy tytuł Blues Artist of the Year 2010) oraz więcej wyróżnień od fanów, krytyków i kolegów muzyków. Płyta Wicked z 2000 roku zapewniła Artystce jej pierwszą nominację do nagrody Grammy. Śpiewała z Erikiem Claptonem, Bonnie Raitt, Keithem Richardsem, Carlosem Santaną, Dr. Johnem, Jamesem Cottonem i wieloma innymi. OW 2012 roku wystąpiła z B.B. Kingiem, Mickiem Jaggerem, Buddy Guyem, Trombone Shorty, Garym Clarkiem Jr. i innymi w Białym Domu dla prezydenta Obamy i jego małżonki. Obecnie prowadzi swój własny popularny codzienny program radiowy bluesowy w Bluesville SiriusXM (źródło: www.delta.art.pl).

Shemekia Copeland zaprasza na Suwałki Blues Festival Extra Ladies Night:

Na zdj. Erja Lyytinen (FI) – źródło: materiały prasowe

Erja Lyytinen – fińska wokalistka, gitarzystka i autorka tekstów, która zaczęła grać na gitarze w wieku 15 lat. W 1997 roku Lyytinen spędził rok w Szwecji, studiując w Malmö, a następnie wróciła do swojego kraju, aby studiować edukację muzyczną w Sibelius Academy. W tym czasie była pierwszą kobietą, która studiowała grę na gitarze elektrycznej na tej uczelni. Występowała z takimi artystami jak: Joe Bonamassa, Jennifer Batten, Carlos Santana. W 2017 Lyytinen została wybrana „Najlepszą Gitarzystką Roku” według European Blues Awards.

Na zdj. Ornery Broad, źródło: oficjalny fanpage

Ornery Broad (Kwiatkowska/Sicińska/Wolski) to zespół tworzony przez trzy kobiety, które łączy sentyment do americany. 

Natalia Kwiatkowska – pochodzi z Bieszczad, a dokładnie z Cisnej. Została uznana za najlepszą wokalistkę bluesową 2015, 2016 oraz 2018 wg. czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Z zespołem Cheap Tobacco, w którym jest wokalistką, zdobyła Grand Prix większości konkursów muzyki bluesowej w kraju, m. in. na Rawa Blues.

Eliza Sicińska – wokalistka, autorka tekstów i kompozycji, o szerokim wachlarzu muzycznych inspiracji, ze szczególnym zamiłowaniem do muzyki bluesowej i amerykańskiego folku. Wyróżniona nagrodami dla najlepszej wokalistki i osobowości scenicznej VI edycji festiwalu „Bluesroads”, Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej 2015 oraz XXV edycji festiwalu „Blues nad Bobrem”. Jest wokalistką zespołu Hot Tamales, zdobywającego uznanie w kraju oraz za granicą.

Paula Wolski – jest fińską piosenkarką mieszkającą już od prawie dekady w Polsce. Gra na ukulele i na skrzypcach i śpiewa folk, country i bluegrass, jak również piosenki zainspirowane fińską muzyką ludową. Jej piękny głos koi i leczy. Oprócz repertuaru muzyki popularnej Paula często organizuje i przedstawia fiński epos narodowy „Kalevala”, gdzie opowiada fabułę eposu po polsku, a częściowo śpiewa w oryginale.

Koncert SUWAŁKI BLUES FESTIVAL EXTRA – LADIES NIGHT realizowany jest przy wsparciu partnera – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz sponsorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Zespól GPakt wystąpił w Sali Kameralnej SOK-u (foto)

W Sali Kameralnej Suwalskiego Ośrodka Kultury odbył się kolejny...

Wręczono stypendia i nagrody w dziedzinie kultury

Czwartkowy wieczór (22 lutego) zapisze się w pamięci wielu...

Dyrektor SOK-u odpowiada radnemu: Na podwyżki przeznaczymy ponad 570 tys. złotych

Radny Karol Korneluk, kandydat w nadchodzących wyborach samorządowych na...

Wieczór pod znakiem tanga – wyjątkowy koncert Filharmonii Suwałki (foto)

W ramach Filharmonii Suwałk w piątek, 16 lutego, w...