Reklama

Centrum Suwałki Plaza planuje przebudowę budynku. Będzie spotkanie z mieszkańcami

Data:

- Reklama -

Z porządku obraz środowej sesji Rady Miasta w Suwałkach (27 lipca) został zdjęty punkt dotyczący projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu centrum handlowego „Suwałki Plaza” wraz z przyległymi ulicami. Radni chcą posłuchać głosu mieszkańców, zanim zagłosują w tej sprawie.

Plany inwestycyjne dotyczą modernizacji budynku, w tym jego przebudowy, poprawienia estetyki elewacji, zwiększenia powierzchni zabudowy i poprawy układu komunikacyjnego. Planowane zmiany mają skutkować również uporządkowaniem własności.

Wraz z pomysłem przebudowy centrum, pojawiły się głosy wątpliwości mieszkańców, których domy sąsiadują z Plazą i którzy od lat skarżą się między innymi na problemy z parkowaniem i dojazdem do swoich posesji. Suwalczanie napisali do Ratusza wniosek, w którym te wątpliwości tłumaczą.

Radni, którzy mieli dziś głosować nad projektem uchwały, wycofali się z tego pomysłu. Jak zapowiedzieli podczas sesji – zanim zajmą się tym tematem, chcą spotkać się z mieszkańcami lub przedstawicielami mieszkańców, aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z inwestycją.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Przysmaki z food trucków już za kilka dni

Gotowi? Zapinajcie pasy, bo już w ten weekend przy...

Pyszny wrześniowy weekend z Festiwalem Smaków Food Trucków. Wyniki konkursu.

Food trucki z całej Polski, kuchnie świata, autorskie dania...

W Suwałkach trwa II Festiwal Smaków Food Trucków

Ten weekend w Suwałkach należy do food trucków z...

Coraz bliżej weekend majowy w Suwałkach z food truckami

Festiwal Smaków Food Trucków wraca do Suwałk. Food trucki...
%d bloggers like this: