Reklama

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Data:

- Reklama -

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych rodzin: animacje artystyczne, podczas których uczestnicy podążą suwalskimi śladami znakomitego reżysera i suwalczanina Andrzeja Wajdy.

Przewodnikami w tej wędrówce z opowieściami i muzyką będą Katarzyna Szurman, która zagra na akordeonie, bębnie i wielu innych „jarmarcznych instrumentach” oraz Jarek Kaczmarek opowiadacz i muzyk, oboje z warszawskiego Stowarzyszenia Grupa Studnia O.

Spacer odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia i rozpocznie się o godzinie 15.30 przy kamienicy na ul. Wojska Polskiego 27, gdzie urodził się i mieszkał z rodzicami do 1934 roku Andrzej Wajda. Dziś miejsce to upamiętnia autograf reżysera.

Kolejnym przystankiem związanym z obrazami z dzieciństwa, a dotyczącymi wojska – musztrą, defiladami, placem ćwiczeń z końmi czyli władaniem szablą i lancą – będzie Klub Garnizonowy, gdzie są wyeksponowane fotografie 41. Suwalskiego Pułku Piechoty, w którym w okresie międzywojennym służył Jakub, ojciec reżysera – laureata Oscara.

Kolejnym będą bluesowe opowieści o Czarnej Hańczy oraz Kino Bałtyk, stanowiące niezwykle ważny suwalski ślad związany z twórcą filmowego „Pana Tadeusza”. Magiczny spacer zakończymy przy ul. Andrzeja Wajdy oraz w bajkowym ogrodzie Muzeum im. Marii Konopnickiej.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

„Piosenki o miłości” ostatnim akordem 2. FF Wajda na Nowo

Ostatnia projekcja filmowa w ramach 2. FF Wajda na...

Koncert Marii Sadowskiej – muzyczny akcent gali zamknięcia 2. FF Wajda na Nowo

Wokalistka, reżyserka i w pewnym sensie – z powodu...

Gala finałowa 2. FF Wajda na Nowo. Laureaci uhonorowani

Sobotnia gala zamknięcia 2. FF Wajda na Nowo to...

Jerzy Stuhr gościem drugiego dnia 2. FF Wajda na Nowo

Niekwestionowaną gwiazdą drugiego dnia 2. FF Wajda na Nowo...
%d bloggers like this: