Reklama

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Data:

- Reklama -

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych rodzin: animacje artystyczne, podczas których uczestnicy podążą suwalskimi śladami znakomitego reżysera i suwalczanina Andrzeja Wajdy.

Przewodnikami w tej wędrówce z opowieściami i muzyką będą Katarzyna Szurman, która zagra na akordeonie, bębnie i wielu innych „jarmarcznych instrumentach” oraz Jarek Kaczmarek opowiadacz i muzyk, oboje z warszawskiego Stowarzyszenia Grupa Studnia O.

Spacer odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia i rozpocznie się o godzinie 15.30 przy kamienicy na ul. Wojska Polskiego 27, gdzie urodził się i mieszkał z rodzicami do 1934 roku Andrzej Wajda. Dziś miejsce to upamiętnia autograf reżysera.

Kolejnym przystankiem związanym z obrazami z dzieciństwa, a dotyczącymi wojska – musztrą, defiladami, placem ćwiczeń z końmi czyli władaniem szablą i lancą – będzie Klub Garnizonowy, gdzie są wyeksponowane fotografie 41. Suwalskiego Pułku Piechoty, w którym w okresie międzywojennym służył Jakub, ojciec reżysera – laureata Oscara.

Kolejnym będą bluesowe opowieści o Czarnej Hańczy oraz Kino Bałtyk, stanowiące niezwykle ważny suwalski ślad związany z twórcą filmowego „Pana Tadeusza”. Magiczny spacer zakończymy przy ul. Andrzeja Wajdy oraz w bajkowym ogrodzie Muzeum im. Marii Konopnickiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Uczniowie nagrodzeni za krótkie filmy o segregacji odpadów

W świecie kina i sztuki filmowej nie brakuje tematów,...

Wrześniowe (Nie)DoRzeczne rozmowy o przyszłości Suwałk

Nowe miejsce – z niedługim stażem działania, ale już...

Koncert Magdy Umer – muzyczny finał 3. Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Urokliwe, wzruszające teksty, utwory, które po paru taktach rozpoznajemy...

„4 psy” na pierwszym miejscu! Gala Finałowa 3. Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Filmowe święto dobiegło końca – w sobotę wybrzmiał jego...