Reklama

Śladami Andrzeja Wajdy – animacje w trakcie Festiwalu Filmowego „Wajda na nowo”

Data:

- Reklama -

Wajda blues to warsztaty adresowane do dzieci, dorosłych, całych rodzin: animacje artystyczne, podczas których uczestnicy podążą suwalskimi śladami znakomitego reżysera i suwalczanina Andrzeja Wajdy.

Przewodnikami w tej wędrówce z opowieściami i muzyką będą Katarzyna Szurman, która zagra na akordeonie, bębnie i wielu innych „jarmarcznych instrumentach” oraz Jarek Kaczmarek opowiadacz i muzyk, oboje z warszawskiego Stowarzyszenia Grupa Studnia O.

Spacer odbędzie się w sobotę, 20 sierpnia i rozpocznie się o godzinie 15.30 przy kamienicy na ul. Wojska Polskiego 27, gdzie urodził się i mieszkał z rodzicami do 1934 roku Andrzej Wajda. Dziś miejsce to upamiętnia autograf reżysera.

Kolejnym przystankiem związanym z obrazami z dzieciństwa, a dotyczącymi wojska – musztrą, defiladami, placem ćwiczeń z końmi czyli władaniem szablą i lancą – będzie Klub Garnizonowy, gdzie są wyeksponowane fotografie 41. Suwalskiego Pułku Piechoty, w którym w okresie międzywojennym służył Jakub, ojciec reżysera – laureata Oscara.

Kolejnym będą bluesowe opowieści o Czarnej Hańczy oraz Kino Bałtyk, stanowiące niezwykle ważny suwalski ślad związany z twórcą filmowego „Pana Tadeusza”. Magiczny spacer zakończymy przy ul. Andrzeja Wajdy oraz w bajkowym ogrodzie Muzeum im. Marii Konopnickiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

Suwalska Grupa Filmowa szuka aktorów do krótkometrażowego filmu

Suwalska Grupa Filmowa (SGF) szuka aktorów do debiutanckiego filmu...

Znamy kulturalny rozkład jazdy na 2024 rok: Mazowsze, Turnau, Kortez, Smolasty, Sochacka

Oto zestawienie najważniejszych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów zaplanowanych na...